Kapłan z parafii pw. Bł. Karoliny w Rzeszowie zakażony koronawirusem!

0
fot. pixabay
fot. pixabay

Rzeszowski sanepid potwierdził dziś, że jednym z trzech potwierdzonych rano na Podkarpaciu przypadków zakażenia koronawirusem jest kapłan z kościoła pw. Bł. Karoliny w Rzeszowie na Os. Kotuli.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała dziś (po godz. 10:00) o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Nowe 3 potwierdzone przypadki to: starsza kobieta i mężczyzna z miasta Rzeszowa i mężczyzna w sile wieku z powiatu jarosławskiego. Mężczyzna z Rzeszowa to właśnie ksiądz.

Jako pierwsi informowaliśmy o zamknięciu kościoła przy ul. Krośnieńskiej i objęciu pracujących tam księży 14 – dniową kwarantanną. Dzisiejsze przedpołudnie pokazało powód takich restrykcji. Sanepid jeszcze wczoraj podjął działania inspekcyjne. W obecnej chwili trwa ustalanie jak największej grupy osób, z którymi zakażony kapłan miał styczność. Nie znane są okoliczności samego zakażenia się księdza.

W porannym komunikacie WSSE poinformowała także, że w szpitalu w Łańcucie zmarła 2 – letnia kobieta, chorująca na CoVID19.