Nawałnice nad Podkarpaciem! Zalane budynki, połamane drzewa!

0
fot. pixabay
fot. pixabay

Sprawdziły się prognozy ostrzeżenia meteorologiczne serwisu pogodowego Podkarpacie24. W niedzielne popołudnie przez Podkarpacie przeszły gwałtowne burze, z opadami gradu, nawalnego deszczu i silnym wiatrem.

O skutkach burz i działaniach strażaków mówi bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy
Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Jak informuje nas Straż Pożarna w Rzeszowie obecnie trwają akcje Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych m.in. w Woli Zgłobieńskiej, gdzie trwa wypompowywanie wody z zalanego budynku.
W Sanoku i okolicach kilka drzew zostało powalone na lokalne drogi, usuwają ją strażacy. W Lutczy w powiecie strzyżowskim zaś powalone drzewo uszkodziło linię energetyczną. Na numery alarmowe spływają ciągle nowe zgłoszenia, dotyczą one przede wszystkim zalanych dróg, przejazdów, wiaduktów. W całym regionie występują liczne przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Aktualizacja 17:20: w południowej części województwa wzrasta liczba interwencji strażaków. W Haczowie w powiecie brzozowskim piorun uderzył w dom. Według naszych informacji an szczęście nie zapalił się budynek, lecz sama skrzynka elektryczna. W powiatach strzyżowskim, krośnieńskim i brzozowskim rośnie liczba zgłaszanych zalań budynków, przejazdów czy dróg.