20,6 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Prezydent Duda w Stalowej Woli. Składał kolejne obietnice

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Andrzej Duda w Stalowej Woli był kilka godzin, gdzie podkreślał polskie inicjatywy lokalne. Obiecał także bon turystyczny.

  Obecny Prezydent polski Andrzej Duda przebywał dziś w Stalowej Woli, w mieście od lat zarządzanym przez Lucjusza Nadbereżnego, aktywnego działacza PiS. Kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszyła dziś także Beata Szydło, dawna Premier, dziś eurodeputowana. “Przybywam jako kandydat na urząd prezydenta prosząc pokornie o wsparcie i o głosy, by Polska dalej mogła się rozwijać i podążać tą dobrą drogą. Kandyduje po to, by nikt nas o pięć lat nie cofnął, żeby nie przyszedł ktoś, kto zaburzy rozwój, kto będzie generował kłótnie. ” – mówił do zgromadzonych mieszkańców Stalowej Woli.

  Podczas swojego wystąpienia Duda poskreślał swój program wyborczy, wskazując jak wiele udało mu się zrealizować przez ostatnie pięć lat. Prezydent zwracał uwagę, że to dzięki jego współpracy z rządem udało się aktywnie wspierać samorząd lokalny, poprzez liczne dotacje na inwestycje, drogi, szeroko rozumiany rozwój. “Dzięki mnie i rządowi Zjednoczonej Prawicy, w całym kraju, wyremontowaliśmy lub wybudowaliśmy ponad 3000 km dróg lokalnych” – mówił Duda. W kontekście dróg zwracał także uwagę, że nieustannie dąży do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

  Szczególną uwagę Duda zwracał na rodzinę. “Chcę Polski, która wyrasta na naszej tradycji, ale jednocześnie na nowoczesnym myśleniu i ambicjach, dlatego plan na najbliższe lata to wielkie inwestycje” – zwracał uwagę Prezydent. To w jego programie wyborczym znalazł się zapis, mówiący o powstaniu żłobka w każdej gminie.

  fot. @AndrzejDuda2020 Twitter

  W Stalowej Woli ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda zadeklarował wprowadzenie bonu turystycznego o wartości pięćset złotych, który jeszcze w te wakacje trafił by do polskich rodzin. Taka forma wsparcia ma nie tylko pomóc rodzinom w organizacji wakacyjnego odpoczynku, ale także, jak mówił Duda, zaktywizować branżę turystyczną, będącą w ciężkim stanie.
  Niemniej warto podkreślić, że kilka tygodni temu Jadwiga Emilewicz – wicepremier i Minister Rozwoju deklarowała wyższą kwotę, bo tysiąc złotych. Niespełna kilkanaście dni z temu z pomysłu się jednak wycofała. Szczegóły nowego “500+” są jeszcze nieznane.

  Po wizycie w północnej części Podkarpacia, Duda udał się na spotkanie z wyborcami, do Krakowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -