środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Od soboty wracają baseny – póki co tylko trzy

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Dwie rzeszowskie pływalnie zadaszone „KARPIK” przy ul. Solarza 12 i  „DELFIN” przy ul. Rejtana 30 oraz baseny otwarte ROSiR przy ul. Ks. Jałowego 23A, będą otwarte od najbliższej soboty. Będzie można także użytkować kąpielisko przy rzeszowskiej żwirowni.

  Zgodnie z rozporządzeniem premiera Morawieckiego z dnia 1. czerwca, od soboty 6. czerwca otwarte będą baseny i pływalnie. Jednak klienci muszą przygotować się na liczne obostrzenia i restrykcje sanitarne.

  Przede wszystkim liczba osób jednocześnie korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia obiektu, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób.
  Ponadto Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalny, tymczasowy regulamin korzystania z basenów otwartych. Zarządzający basenami otwartymi apelują o zachowywanie dystansu społecznego w postaci dwumetrowej odległości na obszarze całego obiektu, także we wodzie. Bilety na kompleks rekreacyjny przy ul. Jałowego będzie można nabyć tylko w kasie obiektu. Osoby oczekujący w kolejce musza zakrywać usta i nos.

  Przebywając już bezpośrednio na terenie basenów musimy pamiętać, że szatnie i szafki depozytowe będą zamknięte. Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
  „Ważne jest dbanie o siebie i o wszystkich pozostałych użytkowników. To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo” – apelują urzędnicy ROSiR.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com