piątek, 1 marca, 2024
+

  Rzeszowski poseł otworzył biuro poselskie w… Ustrzykach Dolnych

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W samym centrum Bieszczad, w samym centrum Ustrzyk Dolnych – na Rynku, swoje poselskie biuro otworzył w poniedziałek (2.06.) Wiesław Buż – poseł Lewicy.

  Buż wybrany został na posła w okręgu wyborczym 23 potocznie nazywanym rzeszowsko – mieleckim. Startował z pierwszego miejsca z listy Lewicy. Ustrzyki Dolne znajdują się w okręgu wyborczym 22. „Dla Ustrzyk Dolnych i dla całych Bieszczad jest historycznych, kiedy to poseł, nie startujący z lokalnego okręgu wyborczego” – mówił do zgromadzonych gości podczas otwarcia Wiesław Buż.

  fot. Biuro Poselskie W. Buża

  W samym otwarciu biura poselskiego Wiesława Buża uczestniczyli członkowie i sympatycy całego bloku koalicyjnego Lewicy (SLD, Wiosna, Razem), mieszkańcy, ale także.. burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. Co ciekawe Romowicz do tej pory kojarzony był głównie z Polskim Stronnictwem Ludowym.
  „Po rozmowie z burmistrzem, po tym kiedy poznałem lokalne problemy, lokalne tematy do poruszenia, podjąłem decyzję, że Bieszczady potrzebują tutaj mojej obecności, potrzebują dostępu do posła Lewicy” – mówił Buż.

  Parlamentarzysta podkreślał w swojej wypowiedzi, że chce zadbać o południe Podkarpacia, o Bieszczady. „Chcę by te biuro było swoistego rodzaju centrum, gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić mi swoje problemy, a ja będę próbować je poruszać, analizować, szukać rozwiązań w Sejmie” – dodawał. Pierwszą sprawą, którą Buż chce się zająć na szczeblu krajowym, jest ochrona zdrowia. To właśnie w Ustrzykach Dolnych nie tak dawno zlikwidowano oddział położniczo – ginekologiczny.

  fot. Biuro Poselskie W. Buża

  W biurze poselskim, zlokalizowanym przy ul. Rynek 17, pracować będą lokalni społecznicy Paulina Baj – lokalna dziennikarka, Aleksander Woźniak – członek Lewicy oraz Piotr Wojnarowski – członek Zarządu SLD na Podkarpaciu. To ta trójka będzie regularnie dyżurować w tym miejscu.

  fot. Biuro Poselskie W. Buża

  Zaproszony na wydarzenie burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz odniósł się do swojej przynależności partyjnej. Jak mówił, jest burmistrzem, a nie politykiem. „Moim obowiązkiem jest uczestniczyć w otwarciu biura poselskiego, niezależnie którego posła, niezależnie, z której partii” – mówił W ten sposób uciął spekulacje o zmianie barw partyjnych. Zauważył, jak ważna jest współpraca, jak ważna jest wspólnota. „To dzięki współpracy możemy wiele zyskać” – dodawał.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com