poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Wsparcie Urz. Marszałkowskiego na małą retencję i drogi rolnicze

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Trzy podkarpackie gminy Gać w powiecie przeworskim, Chłopice w powiecie jarosławskim i Borowa w powiecie mieleckim, otrzymały wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji.

  Po raz pierwszy, właśnie począwszy od bieżącego roku, podkarpackie gminy i powiaty mogły wnioskować do Urzędu Marszałkowskiego o pomoc finansową na budowę i renowację zbiorników wodnych, w ramach programu małej retencji. Trzy wspomniane wcześniej gminy, które jako jedyne złożyły wnioski, otrzymają łącznie ponad 300 tysięcy złotych. Zarząd województwa postanowił sfinansować w całości koszty wszystkich inwestycji, zwalniając tym samym gminy z obowiązku wniesienia wkładu własnego.

  W piątek 29. maja, przedstawiciele tych gmin podpisali umowy. W imieniu zarządu województwa podpisy złożyli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.
  „Staramy się wspierać finansowo gminy, które decydują się na budowę czy renowację zbiorników małej retencji, gdyż takie inwestycje są niezwykle ważne dla rozwoju naszych małych wspólnot, a tym samym całego regionu, w kontekście gospodarowania zasobami wodnymi” – mówił marszałek Władysław Ortyl.

  W imieniu przedstawicieli gmin z dofinansowaniem głos zabrał wójt gminy Borowa. Po za podziękowaniami określił sposób wykorzystania finansowego wsparcia na terenie zarządzanej przez siebie gminy: „nasz zbiornik znajduje się w bardzo ładnym otoczeniu. Przede wszystkim konieczne jest jego odmulenie.” – mówił Stanisław Mieszkowski, wójt Borowej, który w rewanżu przywiózł gminną maskotkę… bociana.

  W piątek Urząd Marszałkowski poinformował również, że 144 podkarpackie gminy i jeden powiat otrzymały dofinansowanie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych i winnic.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com