środa, 21 lutego, 2024
+

  Kolejna pomoc dla uczniów i nauczycieli w Gminie Świlcza!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Gmina Świlcza otrzymała 70 tys. zł rządowej pomocy na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Za te pieniądze kupiono 20 laptopów dla uczniów szkół niepublicznych na swoim terenie.

  Kolejne cenne inwestycje w oświatę i nauczanie na terenie Gminy Świlcza. W maju br. gmina złożyła wniosek o bezzwrotną dotację w ramach projektu Projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” na zakup laptopów dla uczniów. Zakupione 20 laptopów trafiło do uczniów i nauczycieli szkół niepublicznych na terenie gminy. Mowa o Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Błędowej Zgłobieńskiej oraz  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bartkowicach.
  „Dzięki dotacji do szkół trafił nowoczesny sprzęt, który posłuży uczniom i nauczycielom w tym trudnym czasie epidemii do kontynuowania nauki w sposób zdalny, a następnie zostanie wykorzystany do celów dydaktycznych w placówkach oświatowych.” – mówi nam Adam Dziedzic Wójt Gminy Świlcza.

  W połowie marca, kiedy z powodu epidemii koronawirusa, zamknięto szkoły, a naukę prowadzono w wersji online, Gmina Świlcza, jako pierwsza w Polsce, zdecydowała się na udostępnienie uczniom 200 laptopów, będących na wyposażeniu wszystkich szkół publicznych. Te działania odbiły się wielkim echem w całym regionie i nie tylko. W ślad za działaniami Świlczy postąpiło wiele samorządów.

  Zakupione 20 sztuk sprzętu komputerowego pomoże teraz także uczniom ze szkół niepublicznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com