poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Szczegóły przywracania kultury i sportu w Rzeszowie

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów „odmraża” kulturę i sport. W piątkowe południe Wiceprezydent Stanisław Sienko – odpowiedzialny za tę gałąź działania miasta, w obecności Katarzyny Pawlak – Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Marcin Dziedzic z Estrady Rzeszowskiej oraz dyrektorów jednostek kulturalnych i sportowych działających w Rzeszowie, przedstawili szczegóły powracania do „życia” wydarzeń kulturalnych, artystycznych i sportowych.

  Konferencja prasowa ws. odmrożenia rzeszowskiej kultury.

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa ws. odmrożenia rzeszowskiej kultury.

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Piątek, 29 maja 2020

  Część instytucji kulturalnych w Rzeszowie podczas pandemii funkcjonowała w internecie. Odbywały się spotkania z seniorami, prezentowano wirtualne programy teatralne, rozgrywano wirtualne zawody umiejętnościowe dla dzieci i młodzieży. Jednakże od 6. czerwca, zgodnie z zapowiedziami Premiera i Ministra Kultury, funkcjonować będzie mogło wszystko: kina, teatry, domy kultury, stadiony, siłownie czy baseny. Swoją działalność ściśle muszą opierać na zasadach sanitarnych określanych przez sanepid.
  „Nie będziemy organizować imprez masowych, bo te nadal są zabronione” – mówił Sienko.

  Katarzyna Pawlak Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu zapewnia, że złożone przez organizacje pozarządowe wnioski na działania z zakresu aktywizacji kulturalnych w mieście będą realizowane: „złożone zostało 27 wniosków na taką też liczbę zadań. Do wydania mamy kwotę 450 tysięcy złotych”. Pieniądze uzyskane z dotacji Urzędu Miasta podmioty wydatkować mogą na koncerty, wystawy, pikniki. „Wydarzenia, na które udzieliliśmy dotacji, nie będą odbywać się tylko na Rynku. Wiele z nich odbywać się będzie na osiedlach” – informowała Pawlak.

  Część imprez kulturalnych, które miały odbyć się w pierwszej połowie bieżącego roku została przełożona na późne lato lub jesień. „Urząd Miasta na bieżąco, z wyprzedzeniem, będzie informować o planowanych imprezach” – mówił wiceprezydent.

  Dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Makar pytany o rzeszowskie baseny i pływalnie podkreślił, że od 6 czerwca w Rzeszowie będzie możliwość skorzystania z dwóch krytych pływalni „Karpik” , mieszczącej się przy ul. Staszica oraz „Delfin” przy ulicy Rejtana. Od tego samego dnia otwarte będą także baseny ROSiR-u, mieszczące się przy ulicy Księdza Jałowego. Pytany o standardy funkcjonowania basenów w obecnym czasie mówił: „W tej chwili nie ukazały się jeszcze wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Posiadam wytyczne, które przed tygodniem były wstępnie opracowane. Według nich przewiduje się, że ilość osób jednocześnie korzystających z obiektów nie powinna przekraczać jednej trzeciej, jednej czwartej przeciętnego obciążenia obiektu”
   – mówił Janusz Makar, dyrektor ROSiR.

  Wczorajszego popołudnia Premier Mateusz Morawiecki na nieoczekiwanej konferencji prasowej poinformował, że od 19 czerwca będzie możliwość powrotu kibiców na stadiony. „Kibice zajmą do 25 procent pojemności trybun.” – mówił Premier.
  Zasady, które prawdopodobnie wejdą w życie oznaczają, że na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie będzie mogło zasiąść prawie 3000 kibiców. Na stadionie Resovii będzie to nieco ponad 800 osób.

  📸 FOTORELACJA z dzisiejszej konferencji prasowej w sprawie odmrażania rzeszowskiej kultury, która odbyła się w ratuszu….

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Piątek, 29 maja 2020
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com