środa, 21 lutego, 2024
+

  #infoUrząd: Tylko 5 dni na złożenie PIT!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  To ostatnie dni, w których podatnicy muszą wywiązać się z obowiązku rozliczeń rocznych PIT.

  W tym roku z uwagi na wyjątkowe okoliczności,  dajemy więcej czasu na złożenie zeznań podatkowych. Choć standardowy termin mija 30 kwietnia i pozostaje aktualny, w tym roku można złożyć PIT do 1 czerwca (31 maja 2020 r. to niedziela, dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca 2020 r.) bez żadnych konsekwencji (brak odsetek za zwłokę). Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

  „Do tej pory do  urzędów skarbowych w woj. podkarpackim wpłynęło blisko 850 tys. rozliczeń rocznych PIT.” – informuje nas mł. aspirant Edyta Chabowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej na Podkarpaciu i dopełnia , że „blisko 90 % złożonych do tej pory rozliczeń PIT, zostało przesłanych elektronicznie z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT lub aplikacji e-Deklaracje”.

  Elektronicznie rozliczenie to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale także szybszy zwrot nadpłaconego PIT. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni, podczas gdy termin zwrotu nadpłaty podatku w przypadku zeznań złożonych papierowo wynosi trzy miesiące.

  „Jak co roku, podatnicy z Podkarpacia chętnie dzielą się 1 % podatku. Do tej pory, zarejestrowaliśmy ponad 518 tys. rozliczeń PIT, w których podatnicy zadeklarowali przekazanie 1 % podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.  Łączna kwota przekazanego 1 % wyniosła ponad 31 mln złotych.” – mówi mł. asp. Chabowska.

  Podkarpaccy podatnicy chętnie korzystają także z różnego rodzaju ulg i odliczeń, wykazując do tej pory łącznie ponad 318 mln złotych  odliczeń z tytułu ulgi prorodzinnej, 200  mln złotych z tytułu ulgi rehabilitacyjnej oraz 10 mln złotych z tytułu ulgi internetowej.

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie. Usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, dostępne na stronie podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com