7 C
Rzeszów
piątek, 7 października, 2022
+

  #infoUrząd: Od poniedziałku otwierają się szkoły

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od najbliższego poniedziałku uczniowie klas 1 – 3 będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. We wszystkich miejskich szkołach od poniedziałku świetlice będą czynne od godz. 6.30 do 17.

  Pozostali uczniowie będą mieć lekcje tak jak dotychczas, w formie nauczania zdalnego, a nauczyciel może prowadzić to nauczanie ze szkoły albo ze swojego domu.

  Podczas środowej konferencji w ratuszu, władze miasta podały, że Urząd Miasta, podobnie jak wcześniej w żłobkach i przedszkolach, przeprowadził ankietę wśród rodziców: kto jest zainteresowany posyłaniem dziecka do szkoły. Spośród 5681 dzieci uczących się w 35 szkołach podstawowych w klasach 1-3 w Rzeszowie na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zgłosiło się 1006 dzieci (to 17,7 proc.). Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 16 (tam deklarację złożyli rodzice 131 uczniów, czyli 52 proc. wszystkich uczniów z tych roczników). Natomiast w szkole podstawowej na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

  Zajęcia będą prowadzone zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Maksymalnie w klasie może być 12 dzieci. Za zgodą prezydenta ta liczba może być większa maksymalnie o 2 uczniów.

  Miasto od przyszłego tygodnia zorganizuje także konsultacje dla uczniów klas ósmych. W Rzeszowie w miejskich szkołach jest 1466 ósmoklasistów. Zainteresowanych konsultacjami jest blisko 850 (około 60 proc.). Konsultacje dla nich będą się odbywać w dwóch formach: w szkole i zdalnie. Zgodnie z instrukcją GIS, dzieci klas 1-3 i ósmoklasiści nie powinni mieć w szkole kontaktu ze sobą. Dlatego tam uczniowie będą wchodzić osobnymi wejściami i odbywać zajęcia w osobnych skrzydłach lub na innych piętrach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com