poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Otwarcie Akceleratora Technologicznego ConceptLab w Rzeszowie

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W dniu 21 maja br. odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono otwarcie w Rzeszowie Akceleratora Technologicznego ConceptLab.

  To pierwszy akcelerator założony i prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki, którego celem jest wsparcie i rozwój start-up’ów technologicznych od założeń projektowych, przez wykonanie prototypu do rozpoczęcia sprzedaży. W największym stopniu akcelerator będzie się koncentrował na wspieraniu projektów typu “hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Na wsparcie akceleratora będą mogły liczyć także projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.

  Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W celu jak najlepszego rozwoju rozwiązań, akcelerator już wkrótce oficjalnie otworzy własną prototypownię.

  W trakcie konferencji zaprezentowano pierwszy akcelerowany przez ConceptLab projekt o nazwie Magnetiqa, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to start-up rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25% i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.

  Jednym z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab jest Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, który będzie odpowiedzialny za nadzór biznesowo-marketingowy projektu. Za wsparcie technologiczne będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca. Akcelerator dysponuje wsparciem szerokiej grupy ekspertów i inżynierów różnych branż, marketingowców oraz tzw. ‘aniołów biznesu’.

  Jak twierdzi Maciej Masłowski Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi”.

  Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab można znaleźć na stronie internetowej https://akceleratortechnologiczny.org/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com