niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Pierwsza antena 5G już w Rzeszowie

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Od poniedziałku 18.05. w Rzeszowie, przy ul. Bursztynowej, działa pierwsza antena 5G. Zlokalizowana jest dokładnie na dachu lokalnego kościoła na osiedlu Załęże. Właścicielem masztu jest P4 sp. z o.o. właściciel marki Play.

  5G to skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej. Ta sieć będzie o wiele szybsza niż funkcjonujące obecnie. Pozwoli na podłączenie do Internetu milionów dodatkowych urządzeń, co ma umożliwić zmianę na lepsze wielu dziedzin życia.

  Szacuje się, że w 2020 r. z internetu korzystać będzie 5,5 mld ludzi i ponad 50 mld urządzeń. Dzisiejsze sieci nie poradzą sobie z taką ilością danych, bo – według szacunków – każdy użytkownik mobilnego Internetu będzie w przyszłości zużywać średnio 20 GB danych miesięcznie. Dzisiaj to około 3,5 GB. Dlatego zdaniem ekspertów nowa sieć mobilna jest niezbędna.

  W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się w przestrzeni publicznej o możliwym szkodliwym działaniu sieci 5G na ludzi. Pojawiały się teorie spiskowe łączące nową technologię z rozwojem pandemii koronawirusa. Odnotowywane były przypadki palenia masztów transmitujących sieć.

  Na temat bezpieczeństwa nowego standardu wypowiedziała się m.in. brytyjska agencja zdrowia Public Health England, która jest zdania, że jest on całkowicie bezpieczny dla ludzi. Potwierdzają to także niezależne badania prowadzone w innych krajach.

  W walkę z rozprzestrzeniającymi się w sieci fake newsami rozpoczęły już największe internetowe platformy m.in. Google, Youtube, Twitter czy Facebook.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com