poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Gmina Świlcza uczestnikiem XX edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej '2020

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Pierwsza edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej odbyła się w 2000 roku. Wtedy po raz pierwszy został wybrany najlepszy starosta, burmistrz i wójt w Województwie Podkarpackim.

  W drugiej edycji został zainaugurowany „Konkurs na najlepszą stronę www w kategorii powiat, miasto, gmina”. Uznano, że warto zachęcić samorządy do tworzenia dobrych stron internetowych, będących wizytówką lokalnego samorządu. Wtedy też podjęto decyzję, aby Podkarpacka Nagroda Samorządowa była organizowana przy współudziale Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, zaś finał odbywał się zawsze w Rzeszowie przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Konkurs sukcesywnie rozwija się, przybywa też nagród towarzyszących Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej.

  W VI edycji samorządom, które przez kolejne trzy odsłony były nominowane do nagrody, przyznano po raz pierwszy tytuł „Lider Samorządności Podkarpackiej”. W VII edycji mieszkańcy Podkarpacia wybrali po raz pierwszy „Najpopularniejszego Samorządowca Podkarpacia”, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przekazał zwycięzcom nagrody finansowe. W XVI edycji po raz pierwszy został wybrany najlepiej prowadzony przez podkarpackie samorządy profil na Facebooku w kategorii powiat, miasto, gmina.

  Tegoroczna edycja, nad którą honorowy patronat sprawują marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, przebiega pod hasłem „20 lat integracji samorządów podkarpackich”.

  Celem konkursu jest promocja miast, gmin i powiatów. Nagroda wskazuje, honoruje i upowszechnia osiągnięcia jednostek samorządu terytorialnego kierowanych przez wójtów, prezydentów/burmistrzów i starostów.

  Podkarpacka Nagroda Samorządowa to ogromny zaszczyt i wyróżnienie nie tylko dla reprezentantów jednostek samorządów terytorialnych, miast, gmin czy powiatów ale przede wszystkim dla wszystkich mieszkańców zaangażowanych w rozwój swoich „małych ojczyzn”. Finał konkursu, czyli uroczysta gala „Podkarpackiej Nagrody Samorządowej” odbywa się zawsze w Rzeszowie – przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Obecność znamienitych gości oraz oprawa uroczystości dodaje prestiżu wydarzeniu.

  Źródła: http://nagrodasamorzadowa.podkarpackie.com,

  - REKLAMA -
  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com