poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Trendy dla biznesu 2030 – Jacek Kubrak, Prezes PCI o zmianach jakie czekają ugruntowany biznes i startupy

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Automatyzacja, przemysł 5,0, wirtualna rzeczywistość, wdrożenie sieci 5G i 6G, uberyzacja branż to jedne z możliwych kierunków rozwoju dla biznesu w nadchodzącej dekadzie. Wiedzą i doświadczeniem w tej kwestii podzieli się Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji podczas webinaru trendy dla biznesu w perspektywie do roku 2030.

  Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (20 maja br.) o godzinie 18:00. Oparte będzie na najnowszym grudniowym raporcie firmy konsultingowej Frost & Sullivan z Mountain View (USA), która zajmuje się badaniem i analizą rynku, doradztwem w zakresie strategii rozwoju oraz szkoleniami korporacyjnymi w wielu branżach. Udział w webinarze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Dla zainteresowanych wydarzeniem uruchomiono rejestrację on-line poprzez GetResponse: https://webinar.getresponse.com/wgb…/trendy-dla-biznesu-2030

  Tematyka wydarzenia jest bardzo szeroka i ukierunkowana na merytoryczną dyskusję. – To istotne zagadnienia dla przyszłości biznesu, m.in. łączność w dowolnym miejscu i czasie, wdrożenie sieci 5G i 6G, przemysł 5.0, autonomizacja świata, uberyzacja branż, czy też rozwój gospodarki platformowej – wylicza Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w PCI. – Dodatkowo zagadnienia dotyczące ery inteligentnych asystentów cyfrowych, znaczenie danych, koncepcja świata “zero”, potrzeby heterogenicznego społeczeństwa, świat równoczesnych pytań i metodyki umożliwiającej modyfikowanie wartości oraz transhumanizm wykorzystujący naukę i techniki do poprawy kondycji oraz przezwyciężenia ludzkich ograniczeń.

  Ekspertem będzie Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji, przedsiębiorca z 30-letnim doświadczeniem biznesowym w kraju i za granicą w zakresie rozwijania przedsiębiorstw w oparciu o zaawansowane technologie. Z partnerami zbudował Creotech Instruments S.A. pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 r. Współpracował z Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć, realizując projekty doradczo-menedżerskie dotyczące zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji i wdrożenia nowych technologii. Zrealizował przedsięwzięcia gospodarcze: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A., Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.

  – Rozpoczynamy cykl webinarów dedykowany dla przedsiębiorców i właścicieli firm pn. Trendy dla biznesu 2030. Ich celem jest przedstawienie długoterminowych kierunków rozwoju dla biznesu w nadchodzącej dekadzie. Mamy nadzieję, że zainspirują one Państwa do poszukiwania dochodowych nisz rynkowych dla przyszłego rozwoju biznesu w oparciu o aktualnie i posiadane zasoby – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w PCI.

  Podkarpackie Centrum Innowacji to spółka, której celem jest wpieranie, inspirowanie i integrowanie uczestników Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów, jako jeden z jej facylitatorów. W swoim działaniu łączy naukę z biznesem m.in. w zakresie finansowania badań z dużym potencjałem na wdrożenie w przemyśle, promowania usług laboratoriów uczelnianych wśród przedsiębiorców, budowania przestrzeni współpracy pomiędzy biznesem a studentami oraz udostępnianie młodym ludziom na Podkarpaciu przestrzeni do prototypowania swoich pomysłów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com