16,8 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Trzeci etap odmrażania gospodarki. Rząd podał szczegóły!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rząd ogłasza trzeci etap odmrażania gospodarki. Ponownie uruchomione zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zluzowane będą również obostrzenia dotyczące gastronomii. – Wiemy też, że nic nie będzie tak, jak wcześniej. Ale ten powrót do normalności, do tej “nowej normalności” właśnie, jest zależny od tego, jak będziemy przestrzegać restrykcji – powiedział Mateusz Morawiecki.

  “Od 18 maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach” – podkreślił premier.

  Luzowanie obostrzeń dotyczy również barów, kawiarni i restauracji. Od 18 maja wprowadzona zostaje możliwość otwarcia ogródków restauracyjnych. Oczyścicie również w przypadku gastronomii kluczowe pozostają wymogi sanitarne – zmniejszona liczba gości w sali. Od przyszłego tygodnia limit klientów w restauracji wyniesie 1 os. na 4 m kw.

  Ponadto nadal obwiązywać będą odpowiednie odstępy między gośćmi (minimum 2 m odstępu pomiędzy stolikami), obowiązek dezynfekcji stolików itd. W ogródkach restauracyjnych nie będzie natomiast konieczności stosowania maseczek i rękawiczek. Natomiast stosować je będą musieli kucharze oraz obsługa lokalu.

  Zmieniają się także zasady w komunikacji miejskiej. Dotychczas zająć można było co drugie miejsce siedzące. Od poniedziałku przyszłego tygodnia pasażerowie będą mogli zająć 30 proc. miejsc siedzących i stojących w autobusach, tramwajach, wagonach metra itp.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -