“Projekt Bliżej” rzeszowskich licealistów na pohybel stereotypom o edukacji seksualnej

źródło fot. Projekt Bliżej (facebook)
- REKLAMA -

W odpowiedzi na niski poziom świadomości polskich nastolatków w sprawach edukacji seksualnej rzeszowscy licealiści z II i III Liceum Ogólnokształcącego postanowili zorganizować serię wykładów z seksuologami na terenie rzeszowskich liceów.

Ta oddolna inicjatywa nazywa się Projekt Bliżej, a treści zamieszczane na stronie odwołują się do aktualnych, nietuzinkowych źródeł z zakresu seksuologii oraz psychologii, zawierając publikacje naukowe, książki, poradniki, ale także polecane kanały vlogerów i rozmaitych specjalistów z dziedzin szeroko pojętej edukacji seksualnej. Wyciągają zatem źródła atrakcyjne dla młodzieży, adekwatnie dostosowując je do współczesnych trendów związanych z obrazem oraz internetowymi mediami.

Grupa obecnie poszukuje sponsorów i patronów inicjatywy. Głównym partnerem jest Podkarpacki Instytut Seksuologii i Psychoterapii. W wyniku zbagatelizowania znaczenia edukacji seksualnej w programach nauczania szkolnego, młodzi ludzie oddolnie udowadniają, że istnieje wiele źródeł samodzielnego poznania tej ważnej dla rozwoju młodych ludzi dziedziny. Wkrótce rzeszowska młodzież będzie miała również okazję spotkać się bezpłatnie z seksuologiem.

Warto przypomnieć, że tego typu konsultacje, tyle, że telefoniczne, organizowane były w ramach audycji radiowej “Zostaw Wiadomość” w Polskim Radiu Bis, które w 2007 zostało zlikwidowane. Rozmowy z seksuologiem bez tematów tabu cieszyły się wówczas wysoką popularnością. Warto zatem zwrócić uwagę jaką innowacją wykazują się rzeszowscy uczniowie tych dwóch liceów, wychodząc z tak odważną kampanią.

- REKLAMA -