Podsumowanie WOŚP w Głogowie Małopolskim

- REKLAMA -

Tego dnia i tego wydarzenia nie byłoby gdyby nie ludzie dobrej woli w gminie Głogów Małopolski – mówi Tomasz Skoczylas z Rozwoju Głogowa Małopolskiego 28.Finał WOŚP. Padł rekord! Mieszkańcy Gminy Głogów Małopolski zebrali 42 tys. zł! O niespełna 14 tys. zł udało się wolontariuszom z LKJ ZABJKA  pobić ubiegłoroczny rekord zbiórki.

W niedzielę w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Grała również w gminie Głogów Małopolski. W LKJ Zabajka spotkali się ludzie wielkiego serca, by wspierać inicjatywę Jurka Owsiaka, która od lat pomaga Polakom.

Na wolontariuszy, licytujących i ludzi wielkiego serca czekało w tym dniu wiele atrakcji m.in. turniej piłki nożnej, licytacja koszulek sportowców m.in. koszulka z autografami siatkarzy Assesco Resovi Rzeszów, biżuterii.

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję znalazły się także samochód osobowy czy wylicytowana za kwotę 1200 zł rękawica bokserska Łukasza Różańskiego, Mistrza Polski Wagi Ciężkiej w Boksie Zawodowym.

Jak mówi Arkadiusz Cach koordynator sztabu WOŚP w Zabajce:  – Dziękuję wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji orkiestry w Zabajce. Nie sposób ich wszystkich wymienić, bo było ich bardzo wielu.  Atmosfera w sztabie przez cały dzień była fantastyczna. Licytacje szły pełną parą. Widzimy się za rok i mam nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej– dodaje koordynator sztabu w Zabajce.

Orkiestra zebrała rekordową ilość pieniędzy w naszej gminie – 42 tysiące złotych. To poprawienie rekordu z przed roku, gdy zebrano 28 tysięcy złotych.  A to bez wątpienia zasługa organizatorów, którzy zadbali o to, aby nie zabrakło atrakcji. Warto podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło: LKJ Zabajka, OSP Głogów Małopolski, Gminna Akademia Futbolu GAF. Ale przede wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy zdecydowali się wesprzeć to dzieło. –Tego dnia i tego wydarzenia nie byłoby gdyby nie ludzie dobrej woli z gminy Głogów Małopolski. To oni tworzą WOŚP– mówi Tomasz Skoczylas z Rozwoju Głogowa Małopolskiego.

 

- REKLAMA -