Świetne wieści dla Podkarpacia z USA: Boże Ciało ma szansę na OSCARA!

Po lewej informacja z The Academy(LA, USA), po prawej aktor Bogusław Michałek z Teatru Maska
- REKLAMA -
Świetne wiadomości dla Rzeszowa i Podkarpacia płyną prosto z The Academy z Los Angeles!

The Academy: film Boże Ciało w reż. Jana Komasy, koprodukcji Podkarpackie Film Commission ma szansę na OSCARA! Film znajduje się na ogłoszonej shortliście w kategorii “najlepszy film międzynarodowy”.

Reż. Jan Komasa: “Chcieliśmy wyrazić naszą wielką radość, że »Boże Ciało« znalazło się na oskarowej shortliście! To ogromny sukces, gdyż prawie 3 miesiące temu startowaliśmy do oskarowego wyścigu z pozycji filmu niszowego i mało rozpoznawalnego na rynku amerykańskim. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy nas wspierali – przede wszystkim Polski Instytut Sztuki Filmowej, a w szczególności jego dyrektorowi Radosławowi Śmigulskiemu, którego pomoc i osobiste zaangażowanie w trakcie działań promocyjnych w USA były niezwykle istotne. Dziękujemy polskiej komisji oskarowej za wybór “Bożego Ciała” jako tegorocznego reprezentanta Polski w oskarowym wyścigu”.

Warto dodać, że filmie występuje rzeszowski aktor, Bogusław Michałek, pracownik Teatru Maska w Rzeszowie! W najbliższym czasie zobaczycie go na deskach Teatru w spektaklach Opowieść Wigilijna, <wolne miejsca w styczniu>, Wystarczy Być, a wkrótce także w Zemście i Hachiko.

- REKLAMA -