Najcenniejsze “rzeczy” mamy za darmo!

- REKLAMA -
Najcenniejsze “rzeczy” mamy za darmo – pod takim hasłem odbywa się grudniowa edycja Akcji Darmowe Przytulanie w Rzeszowie.
  • Czy okno, którego nie zdążymy umyć na święta jest warte braku czasu dla najbliższych
  • Czy z powodu braku kolejnego ciasta święta będę mniej udane?
  • Czy bez nowego ubrania lub kolejnego niepotrzebnego komuś prezentu święta się nie odbędą? 

Mikołajki szczególnie wprowadzają nas w czas przedświąteczny. Kupujemy choinki oraz prezenty, ozdabiamy domy, pieczemy ciasta. Nieraz w natłoku tych wielu aktywności zapominamy, że to, co jest najwartościowsze często mamy obok siebie. Powiedzenie „najciemniej jest pod latarnią” zyskuje tutaj na znaczeniu. Czyjaś bliskość, dobre słowo, czas i uwaga, które ktoś nam daje lub my komuś możemy podarować, stają się bezcenne.

W okresie przedświątecznym, kiedy jesteśmy zabiegani, skupiamy się na tym, by nasz dom wyglądał perfekcyjnie, idealnie. Chcemy, by znajomi i rodzina mogli ucieszyć się z materialnych podarków znalezionych pod choinką, lecz niestety często zapominamy o tym, że przecież to, co mamy w życiu najcenniejszego otrzymujemy za darmo. 

Poświęcona komuś chwila na rozmowę, kilka minut z bliską osobą, czy krótki uścisk, to coś, czego często nie doceniamy, ale w chwili potrzeby nie da się tego zastąpić niczym innym. Ważne jest aby ludzie widzieli, że są cenniejsze podarunki, niż prezenty materialne. 

Rozmowa, obecność, wsparcie, ciepłe słowa i emocje, które nam pozostają są bezcenne. Właśnie takie wartości ma na celu podkreślać Akcja Darmowe Przytulanie.  

Pamiętajmy, że to my tworzymy konflikty i problemy, a dużo lepsza jest rozmowa i wypracowywanie rozwiązań, które sprawią, że trudne sprawy stają się łatwiejsze. Przytulanie jest w stanie sprawić, że negatywne uczucia zostają wygaszone, a zastępują je te optymistyczne. 

Akcja, która w Rzeszowie jest organizowana cyklicznie ma przypominać mieszkańcom oraz gościom o tym, że to, co w naszym życiu jest najcenniejsze i najwspanialsze mamy przecież za darmo. Kampania polega na bezinteresownych aktach życzliwości i propagowaniu zachowań altruistycznych w celu uszczęśliwiania innych osób, dlatego wychodząc na miasto uczestnicy przekazują innym dobrą energię, uśmiech, miłe słowa i życzliwość, a także bezinteresowne przytulenie. To wszystko nic nas nie kosztuje, a jest w stanie dać innym dużo pozytywnych emocji. 

W zimowy dzień przytulenie i życzliwy uśmiech na pewno rozgrzeją serca i dusze wielu przechodniów oraz sprawią, że ich dzień będzie lepszy. 

W ferworze przygotowań zatrzymajmy się na moment i znajdźmy czas na pozytywne emocje. Uśmiech, czy podarowanie komuś odrobiny dobrej energii znaczy o wiele więcej, gdy już potrafimy to docenić. 

Razem nauczmy się cieszyć z drobnostek, twórzmy dobre emocje i podawajmy je dalej 🙂

Zapraszamy na kolejną Akcję Darmowego Przytulania, która odbędzie się 6 grudnia, aby szczególnie w tym dniu przypomnieć o niesamowitej wartości “prezentów” niematerialnych. 

Początek o godz 16:00 w Rynku przy studni. 

Dołącz do nas => http://www.przytulaniewrzeszowie.akcja.info/

Tekst – Ewelina Toropiła, Waldemar Ruszel

- REKLAMA -