UWAGA na OSZUSTWO

- REKLAMA -
Na Facebook’u pojawiły się dziś sponsorowane wiadomości, w których pod szyldem ONETU jest informacja o rzekomym pożarze w magazynach z telefonami Iphone.

Oczywiście to nie jest prawdziwa informacja a po kliknięciu zostajemy przekierowani na stronę bardzo przypominającą ONET, jednak adres strony jest zupełnie inny.

Dalej czytamy, że jest to wielkie szczęście, ale telefony nie spłonęły a dystrybutor chce je oddać za darmo.

“Na szczęście większość produktów udało się uratować, ale wg prawa są traktowane jako odpady i podlegają utylizacji.

Dlatego Firma zdecydowała się podjąć bezprecedensową akcję — całkowicie za darmo oddać telefony polskim obywatelom.

“Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, to zgłosić się na naszej witrynie internetowej”, — powiedział przedstawiciel Firmy.”

Jedyne co trzeba zrobić to podać dane w witrynie, do której przekierowuje nas link.

Aby wzmocnić wiarygodność przytaczane są słowa niby przedstawiciela firmy, zapisy z umowy ubezpieczeniowej itp.

Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na stronę, na której podajemy dane adresowe i zamawiamy dostawę. W całym tym “szczęściu” jakie do nas trafi jedynie musimy ponieść koszty przesyłki 2 Euro.

Strona jest tak skonstruowana, że nie widzimy tego co jest na samym dole drobnym drukiem. Dopiero tutaj dowiadujemy się, że jest to zamówienie usługi – miesięcznej subskrypcji i loterii, której koszt to 65 Euro.

Zwracajmy uwagę na to co jest publikowane i weryfikujmy informacje pojawiające się w Internecie, a przede wszystkim ostrzeżmy znajomych, aby nie wpadli w kolejne pułapki i sidła zastawione przez oszustów.

Tekst i zdjęcia Waldemar Ruszel

Dziennikarstwo Obywatelskie

 

 

- REKLAMA -