“Dzieci uczą rodziców” w Muzeum Dobranocek

- REKLAMA -
W najbliższy piątek, 6 grudnia o godzinie 11:00 w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolska akcja pt. “Dzieci uczą rodziców”. Wydarzenie współtworzą Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
“Dzieci uczą rodziców” to inicjatywa o charakterze edukacyjnym. Na chwilę obecną do udziału w niej zgłosiło się już 2149 szkół i przedszkoli, co przekłada się na ponad 125 000 uczestniczących dzieci.

Opis całej akcji dostępny jest także na platformie rejestracyjnej www.edu.crl.org.pl
W ramach akcji, co miesiąc wszystkie placówki otrzymują materiały do przeprowadzenia lekcji z najmłodszymi. Pierwszą lekcją była “Niepodległa Polska”, którą zrealizowano w listopadzie. Termin drugiej lekcji to właśnie 6 grudnia – tego dnia zgłoszone szkoły i przedszkola będą realizować lekcję o pomaganiu, dzieleniu się z innymi. W ramach kooperacji Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie przeprowadzimy taką lekcję z grupą dzieci z Rzeszowa, właśnie w Muzeum Dobranocek.

Serdecznie zapraszamy media oraz wszystkich zainteresowanych do przybycia do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie 6 grudnia o godz. 11:00.

 

(ip)

- REKLAMA -