HelloWielo Rzeszów  – Nadchodzi wielorazowa rewolucja!

Materiał prasowy
- REKLAMA -

HelloWielo to ogólnopolska kampania edukacyjna na temat pieluchowania wielorazowego oraz higieny menstruacyjnej w duchu zero waste.

 

W dniach 16-24 listopada, w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, na terenie całego kraju odbędzie się ponad 40 bezpłatnych warsztatów i spotkań dotyczących pieluchowania wielorazowego oraz stosowania wielorazowych produktów higienicznych takich jak podpaski i kubeczki menstruacyjne.

 

W Rzeszowie spotkanie odbędzie się we środę 20 listopada o godz. 13.30 w Cafe Słodziak przy ul. Kwiatkowskiego 38. Warsztaty prowadzą trzy Rzeszowskie mamy doświadczone w wielopieluchowaniu: Asia Suska – założycielka grupy zrzeszającej wielopieluchujących rodziców na Podkarpaciu, Alicja Jędras – twórczyni strony Mamajoga – praktyka bliskości, która wspiera rodziców, a szczególnie mamy w budowaniu bliskiego kontaktu z sobą i dzieckiem oraz Monika Wojdyła – ekomama i fotografka, której bliska jest idea naturalnego macierzyństwa.

Materiał prasowy

Uczestnicy poznają nowoczesne systemy pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać je do potrzeb swoich i dziecka, jak z nich korzystać i jak o nie dbać.

 

Więcej informacji o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/2205009573137071/

 

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach zaplanowano serię live’ów ze specjalistami. Będzie też można skorzystać z rabatów w sklepach na terenie całego kraju.

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, które jest organizatorem kampanii, podsumowuje:

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujemy ilość generowanych odpadów i odczarujemy produkty wielorazowe, które są dobre dla zdrowia, dla środowiska i dla naszego portfela!

 

Zeszłoroczna edycja HelloWielo została uznana za jedną z trzech najlepszych kampanii w kategorii organizacji pozarządowych i w drodze do finału pokonała prawie 14 tys. inicjatyw z całej Europy!

 

Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu Drogerii ekologicznej Betterland.pl.

Partnerem medialnym akcji jest ulicaekologiczna.pl, vademecumzerowaste.pl, ekologika.edu.pl, wdrodzedozerowaste.pl

 

- REKLAMA -