Nocna Jazda Przeworsk – wywiad

- REKLAMA -

Przed Wami wywiad z organizatorami Nocnej Jazdy Przeworsk.

 

1. Dzień dobry. Czy możecie opowiedzieć mi i naszym czytelnikom i czytelniczkom czym właściwie jest Nocna Jazda Samochodem Bez Celu?
Nocna jazda, głównie jest zbiórka pieniędzy na szczytne cele. Wygląda ona w ten sposób, że zjeżdżają się fani motoryzacji nie tylko po to żeby pomagać i przejść się po parkingu zobaczyć inne auta, ale także po to by odbyć symboliczną trasę samochodem i spędzić przy tym miło czas.

2. Od jakiego czasu organizujecie spoty w Przeworsku?
Pierwszy spot w naszym mieście pod tytułem ,,Nocna jazda Przeworsk” zorganizowaliśmy 31 sierpnia 2019 jako zakończenie wakacji. Zbieraliśmy wtedy na Gabrysię z Jarosławia. Po charytatywnej zbiórce pojechaliśmy całą kolumną aut do niej pod dom by wręczyć jej pieniądze i odśpiewać ,,Sto lat”.

3. Jak duża jest zazwyczaj frekwencja uczestników i uczestniczek? Skąd przyjeżdżają?
Na pierwszej jeździe było nas dużo mniej niż wczoraj. W kolumnie jechało około 50 samochodów. Teraz było tyle osób, że zabrakło miejsca na docelowym parkingu imprezy. Uczestnicy przyjechali do nas głównie z Przeworska i okolic, ale nie zabrakło także grupy z Rzeszowa, Leżajska czy Biłgoraja.

4. Czy na Podkarpaciu odbywają się inne, podobne wydarzenia?
Oczywiście, odbywają się takie akcje. Organizują je np. osoby z Rzeszowa czy Leżajska, którzy odwiedzili również naszą imprezę.

5. Czy macie jakiś zbiór zasad, których uczestnicy i uczestniczki muszą bądź powinni przestrzegać?
Jeśli chodzi o zasady, są one na bieżąco podawane w dyskusji w wydarzeniu na Fb, gdzie każdy ma wgląd i powinien się z nimi zapoznać.

6. W ostatnią sobotę spot Nocnej Jazdy poświęcony był Dawidowi i zbiórce pieniędzy na jego leczenie. Czy możecie opowiedzieć więcej o jego historii? Jak i samej inicjatywie zbiórki?
Na pewno odbędą się jeszcze nie raz nocne jazdy, ale tak, są organizowane jeszcze inne wydarzenia poświęcone szczytnym celom. Na przykład 23 listopada odbędzie się charytatywny koncert dla Dawidka w naszym mieście, organizowany przez Michała Horbaczka, który udzieli więcej informacji na ten temat.,,Zrzuta.pl”. Fundusze nie były zbierane tylko na nocnej jeździe, ale też można było zobaczyć puszki w restauracjach, kwiaciarniach i sklepach.

7. Jak udało Wam się zorganizować tak dobrą współpracę z policją?
Współpraca z policją, jak do tej pory, zawsze wychodzi w trakcie wydarzenia. Na pierwszej jeździe podczas rozmowy z mamą Gabrysi, przyjechały dwa radiowozy, a policjanci zaproponowali, że odprowadzą naszą kolumnę z Jarosławia praktycznie do samego Przeworska. Tym razem również przyjechali policjanci, z którymi postanowiłem porozmawiać i poprosić o pomoc w przejeździe. Oni natomiast zgodzili się, lecz uprzedzili mnie bym kolejną akcję zgłaszał wcześniej, a oni zaplanują dokładniejszą eskortę.

8. Czy planujecie więcej spotów poświęconych „wyższym celom” niż tylko wspólny przejazd?
Na pewno odbędą się jeszcze nie raz nocne jazdy, ale tak, są organizowane jeszcze inne wydarzenia poświęcone szczytnym celom. Na przykład 23 listopada odbędzie się charytatywny koncert dla Dawidka w naszym mieście, organizowany przez Michała Horbaczka, który udzieli więcej informacji na ten temat.

9. Czy jest coś, co chcielibyście przekazać jak dotychczasowym uczestnikom i uczestniczkom, tak i osobom, które pierwszy raz usłyszały o Nocnej Jeździe i są zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach?
Na pierwszym miejscu chcielibyśmy podziękować uczestnikom za przybycie. Zapraszamy również do śledzenia naszej strony na Facebooku ,,Nocna Jazda Przeworsk”, gdzie będą podawane informacje dotyczące kolejnej nocnej jazdy.

10. Gdzie można Was znaleźć w sieci?
Jak napisałem wyżej, na stronie na Facebooku ,,Nocna Jazda Przeworsk” i na https://youtu.be/4P09SX8EPd8

Dziękuję bardzo za wywiad i poświęcony czas, jak i sobotni spot w którym miałam okazję wziąć udział 🙂

- REKLAMA -