Rada Głogowa Młp. chce zmienić granice miejscowości w ich gminie. Pogwizdów Nowy się nie zgadza.

- REKLAMA -

fot. materiały Rady Gminy Głogów Młp.Już jutro, trzydziestego października, Rada Miasta Głogowa Małopolskiego procedować ma m.in. projekt uchwały “w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic  sołectw Pogwizdwa Nowego i Rudna Mała oraz określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w tym przedmiocie”. Projekt uchwały

Podpisany m.in. przez Sekretarza Gminy Głogów Małopolski Remigiusza Wzorka projekt, po zatwierdzeniu przez radnych, ma rozpocząć procedurę zmiany granic Pogwizdowa Nowego i Rudnej Małej.

Chodzi o “wchłoniecie” łąk przylegających do rzeki Czarna, stanowiących obszar Natura 2000, jedyny teren, który można wykorzystywać np.  do odpoczynku i spacerów.” -mówi w rozmowie z naszą redakcją Mariusz Iskrzycki, Sołtys Pogwizdowa Nowego. “Ma być włączony także przysiółek Pieronka, który znajduje się najbliżej miasta Głogów Młp. To około 50-70 mieszkańców i oczywiście zakłady i przedsiębiorstwa, które zlokalizowane są na obszarze dawnego POLAMU“- uzupełnia.

Sołtys Iskrzycki jest zaskoczony tym projektem, bo sam Pogwizdów Nowy jako miejscowość się pomniejszy (chodź i tak jest niewielki).  Konsultacje w przedmiocie granic projektu uchwały, który omawiamy, odbywać się będą poprzez ogłoszenie i wyłożenie na okres 14 dni projektu zmian na stronie internetowej gminy oraz w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Uwagi można będzie zgłaszać tylko pisemnie w tym urzędzie.

Nie jest tajemnicą że od lat trwa walka Prezydenta Rzeszowa o przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa. Podczas trwającej ostatnio kampanii wyborczej do Parlamentu, czołowy polityk partii rządzącej, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, zapewniał i władze Rzeszowa i mieszkańców miejscowości, którzy chcą włączenia do miasta Rzeszowa, że zrobi wszystko, aby tak się stało.Czy nie jest to tak, że Burmistrz Głogowa Młp. chce zachować jak najwięcej terenów Pogwizdowa Nowego w gminie, którą zarządza? Ewentualne wchłonięcie tej wsi przez miasto, pod względem terenu, byłoby znacznie mniejsze.

Na facebookowym fanpage`u Pogwizodowa Nowego, Sołtys Iskrzycki, przedstawił mieszkańcom proponowany projekt uchwały. Czytając komentarze pod postem widzimy, że mieszkańcy nie są zadowoleni z tego projektu uchwały.

Do sprawy wrócimy.

- REKLAMA -