Echo Sonda – dziś trzeci audiowizualny festiwal muzyki ambientowej

- REKLAMA -

Od grudnia ubiegłego roku dolna sala Biura Wystaw Artystycznych poprzez cafepub Niezła Sztuka w okresie zimowo-jesienno-wiosennym zamienia się w strefę relaksu z leżakami oraz muzyką alternatywną. Trzy koncerty muzyki elektronicznej, akustycznej oraz eksperymentalnej, ale przede wszystkim stosunkowo cichej (w porównaniu do większości wydarzeń) uzupełnione są wizualizacjami z projektora. Sztuka dźwięku i muzyki ambient pozwala zdystansować się w komfortowych warunkach do oczekiwań, jakie narzuca nam rynek muzyczny. Oczekiwania te, z reguły składają się na określone rytmy, melodie oraz dźwięki, które znamy z głośnego radia czy telewizji. Echo Sonda – Przestrzeń Eksploatacji Sonicznej to miejsce organizowane przez lokalnych twórców, dla lokalnych artystów niszowej muzyki i sztuk wizualnych – projekcji tworzonych metodami cyfrowymi, jak i analogowymi. Niemniej, podczas każdej edycji, zapraszany jest gość.

Podczas trzeciej edycji wystąpią deTournelle (rzeszowski artysta pochodzący z Rzeszowa), Zamek UFO złożony z rzeszowskich producentów – Musleya oraz OCCID, znanego w środowisku z pracy przy realizacji dźwięku. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Bojanek. 

specjalizujący się w korzystaniu z samodzielnie wykonanych, muzycznych urządzeń typu DIY (“Do It Yourself”).

Echo Sonda to nieliczna w skali roku okazja pozwalająca na kontemplację tego typu sztuk w Rzeszowie. Cieszy się bardzo dobrą frekwencją w skali Polski, jak na tego typu, kameralne wydarzenia organizowane w innych miastach. Na miejscu przygotowanych będzie 60 leżaków, a w ramach afterparty Niezła Sztuka Zaprasza na didżejski clubbing Open deck’s.

Niezła Sztuka, dolna sala Biura Wystaw Artystycznych w synagodze nowomiejskiej przy ul. Sobieskiego 18.

Sobota 19 października, godz. 20:00. Wstęp 25 zł.

Wydarzenie na facebooku.

- REKLAMA -