Zmiany organizacji ruchu dla podróżnych na Dworcu Głównym w Rzeszowie

- REKLAMA -
Na Dworcu Głównym w Rzeszowie trwają prace remontowe, które są częścią przebudowy Dworca Głównego. W związku z tym podróżni co jakiś czas napotkają nowe utrudnienia, których niestety przy tego typu inwestycjach nie da się uniknąć.

Dlatego warto śledzić postęp prac remontowych na dworcu oraz zmiany w organizacji ruchu pieszych oraz pociągów, aby w trakcie podróży nie napotkać na problemy np. ucieknie nam pociąg, ponieważ my zabłądzimy na dworcu. Uprzedźmy również naszych znajomych i bliskich, którzy wybierają się w podróż podsyłając im link do artykułu bądź do naszego profilu na Facebook – galerii zdjęć, gdzie publikujemy dla naszych czytelników zdjęcia z przebiegu remontu. 

Nowością jest też to, że na holu głównym dworca pojawiły się również ławki dla podróżnych.

Zmianą która nastąpiła jest zamknięcie dla ruchu pieszych przejścia z holu głównego na tymczasowy peron 4. Aby dostać się na ten peron należy przejść poczekalnię, o czym informują strzałki. Samo poruszanie się po dworcu nie jest trudne, wystarczy rozglądać się za oznaczeniami, a w każdej chwili można zapytać obsługę dworca, o drogę na konkretny peron. Warto też być po prostu te 10 – 15 minut wcześniej żeby bez niepotrzebnego biegu i stresu dostać się na peron.

Tekst i zdjęcia Waldemar Ruszel.

- REKLAMA -