Liderzy PSL w Rzeszowie: możliwy dwucyfrowy wynik!

- REKLAMA -
O oddanie głosu na Polskie Stronnictwo Ludowe, aby nie było w Polsce monowładzy, zaapelował w piątek w Rzeszowie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. –To będą wybory, które zadecydują o przyszłości Polski. Nic nie jest przesądzone – podkreślał lider Stronnictwa.

Lider PSL podkreślał, że według ostatnich sondaży nastąpił wzrost „z dnia na dzień” poparcia dla PSL – Koalicji Polskiej. Ocenił, że jest to szansa dla nich na osiągnięcie dwucyfrowego wyniku. –Już dzisiaj z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że żaden głos oddany na Polskie Stronnictwo Ludowe nie zostanie zmarnowany. To jest głos na wagę złota – podkreślał.

Dodał, że głos ten może bowiem zadecydować o przyszłości Polski, ponieważ jak mówił, Koalicja Polska walczy o mandaty z partią rządzącą – z PiS. –Albo my dostaniemy w niektórych okręgach mandat, albo kolejny mandat przypadnie partii rządzącej, a wtedy znów będzie monowładza. Wtedy znów będzie ta atmosfera, trudna pewnie, atmosfera rządów autorytarnych. Nie można do tego dopuścić – apelował szef Ludowców.

Obecny na briefingu wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka otwierający listę w okręgu nr 23 Rzeszów-Tarnobrzeg, podziękował „setkom, tysiącom osób”, które spotkał w czasie kampanii w miastach okręgu, za wszystkie uwagi dotyczące programu wyborczego. –My staramy się stworzyć coś nowego, uciec od wojny polsko-polskiej i zaproponować racjonalne centrum oparte na tradycyjnych wartościach – przekonywał Tyszka.

Zaapelował do wyborców Kukiz15, żeby zagłosowali na listę nr 1. –Dzięki temu będziemy w stanie się obudzić, miejmy nadzieję, w poniedziałek, w nowej rzeczywistości politycznej, w której Koalicja Polska, nowe racjonalne centrum, odegra kluczową rolę na polskiej scenie politycznej – mówił lider listy w okręgu nr 23.

Obaj przypomnieli też najważniejsze punkty programu Koalicji Polskiej, m.in. dobrowolny ZUS, zerowy VAT na żywność, czy emerytura bez podatku, która – jak wyraził przekonanie Kosiak-Kamysz – będzie jedną z pierwszych ustaw, jakie wprowadzą.

Ale żeby to się mogło wszystko zrealizować, to musimy być na tych wyborach.(…) Proszę wszystkich o poparcie, o głosy na Polskie Stronnictwo Ludowe – zaapelował szef Ludowców.

 

 

- REKLAMA -