Zaproszenie. XIX Dzień Papieski w Rzeszowie

Fot. diecezja.rzeszow.pl
- REKLAMA -
W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po raz kolejny odbędzie się zbiórka na żywy pomnik Jana Pawła II. Obchodom XIX Dnia Papieskiego będzie towarzyszyć hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

Rzeszowskie obchody XIX Dnia Papieskiego rozpoczęły się w niedzielę, 6 października, udziałem młodzieży z fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Rzeszowskiej Procesji Różańcowej.

11 października rozpocznie się pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych, które potrwa do 13 października w godzinach od 9.00 do 18.00 (na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: Ratusz Rzeszowski, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny i kościół św. J.S. Pelczara i katedra).

13 października przy katedrze będzie działać Wioska Papieska oferując różne zabawy dla dzieci i rodzin (od godz. 12.00 do 15.00). Wieczorem w katedrze i w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się nabożeństwo fatimskie nawiązujące do Dnia Papieskiego.

Ostatnim elementem rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert Krzysztofa Kiliańskiego w Filharmonii Podkarpackiej 16 października o godz. 18.00.

Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym zorganizowanych na terenie całej Polski 13 października odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Około 2 tysięcy stypendystów z całej Polski tworzy niezwykły pomnik budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II. Także młodzież z diecezji rzeszowskiej korzysta ze wsparcia fundacji.

- REKLAMA -