niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Warsztaty „Wchodzę w rolę”

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Fundacja Potrafię Pomóc oddział w Rzeszowie przeprowadziła w ZSO nr 4 w Rzeszowie – XII LO i w Szkole Podstawowej nr 30 w Rzeszowie warsztaty „Wchodzę w role”.

  Warsztaty „Wchodzę w role” to spotkania dedykowane najmłodszym dzieciom – z przedszkola i szkoły podstawowej.

  Co zrobić, by zrozumieć, jak wygląda dzień niepełnosprawnego dziecka? Wczuć się w jego rolę!

  Kurier Rzeszowski

  Kurier Rzeszowski – 🔴NA ŻYWO 🎥📸📰 Fundacja Potrafię Pomóc – Rzeszów przeprowadziła w ZSO nr 4 w Rzeszowie- XII LO i Szkoła Podstawowa nr 30 w Rzeszowie warsztaty "Wchodzę w role". Zobacz jak poradziły sobie dzieci z 3 klasy SP?

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 1 października 2019

  Podczas spotkań dzieci w szkołach i przedszkolach stykają się z problemami, które na co dzień pokonują ich niepełnosprawni rówieśnicy, na przykład przemierzają trasę wózkiem inwalidzkim, o kulach, z laską, w czasie gdy opaska zasłania oczy. Komunikują się bez słów czy wykonują różne czynności bez użycia jednej ręki lub nogi.

  To kilka zadań, z którymi podczas warsztatów stykają się wrocławskie przedszkolaki i uczniowie podstawówek z klas 0-3. Dla dzieci to nie tylko szansa na dobrą zabawę. Mogą przekonać się, jakie są rodzaje niepełnosprawności i jak wygląda codzienne życie ich rówieśników, na przykład jak kilka schodków lub krawężnik mogą utrudnić, a czasem uniemożliwić zwykłe funkcjonowanie.

  Otrzymują także lekcję savoir-vivre’u: dowiadują się, jak zaproponować pomoc osobie z niepełnosprawnością albo jak pomóc, żeby nie zaszkodzić.

  9 września 2019r. cykl warsztatów “Wchodzę w rolę” dla 2500 dzieci, rusza także w województwie podkarpackim!!! Zajęcia zorganizuje Fundacja Potrafię Pomóc Oddział w Rzeszowie (https://www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomocRzeszow/), a dzięki wsparciu C&A Foundation warsztaty będą bezpłatne.

  Zdjęcie ze strony potrafiepomoc.org.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com