Październik w Underground Pub – zapowiedzi spotkań i koncertów

Underground PUB Rzeszów
Underground PUB Rzeszów
- REKLAMA -
Fertile Hump + The Louders, Damian Ujeke, czy Patryk Mateja z “Fern Eyes”, to tylko niektórzy artyści jacy w październiku wystąpią na scenie Underground Pub. Przedstawiamy Wam informacje otrzymaną wprost z tego podziemnego lokalu.

 

Underground PUB RzeszówPaździernik w Underground Pub zacznie od koncertu warszawskiego Fertile Hump. To garażowe połączenie punka i bluesa, z mocnym damskim wokalem. Kto był na poprzednich koncertach, wie, że warto, zespół świetnie wypada na żywo. Jako support zagrają lokalsi z The Louders.

W środę dziewiątego października o życiu w Gruzji opowie Stasia Budzisz reporterka zajmująca się Gruzją od dekady. Bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Jej bohaterami są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni – zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Razem z nimi autorka wchodzi za drzwi gruzińskich domów. Burzy fasadę.

Dzień później ze swoimi autorskimi utworami wystąpi Patryk Mateja. Wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów, wydający swoją debiutancką płytę w Lipcu 2019 roku z polskimi tekstami pt.” Już To Wiem”. Założyciel Rzeszowskiego hard-rockowego zespołu “Fern Eyes”.

Dwunastego października czeka nas potężna dawka pozytywnej energii, której dostarczą nam Dziady Kazimierskie, z doskonale znanym Paprodziadem z Łąki Łan na wokalu. To już czwarty koncert zespołu w Undergroundzie, jak mówią -jeszcze nikt nigdy nie wyszedł zawiedziony 🙂.

W czwartek siedemnastego października na scenie Underground PUB zagra Paweł Palcowski Quartet. Paweł Palcowski – trębacz, doktorant, wykładowca i absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (od roku 2017) na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa u prof. Piotra Wojtasika. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma znanymi (polskimi i zagranicznymi) muzykami sceny jazzowej i popowej (Jimmie Cullum, Mike Moreno, itp.) Kwartet Pawła Palcowskiego to zespół złożony z czołowych polskich muzyków jazzowych, wykonujący muzykę z najnowszej płyty lidera (Old Fashioned Mood) oraz utwory standardy skomponowane przez arcymistrzów gatunku.

Tydzień później – 24 października – odbędzie się koncert Damiana Ukeje. W 2012 roku ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” – numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było III miejsce w plebiscycie Antyradio na PŁYTĘ ROKU 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 roku była nominacja do FRYDERYKÓW 2014 JAKO DEBIUT ROKU!
30.09.2016 roku ukazała się płyta ụzọ. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi…
Rzeszowski koncert odbędzie się pod hasłem “Moje Boskie Bueno”, skojarzenie z Korą Jackowską i Maanam nie jest przypadkowe. Damian Ukeje postanowił dotknąć jej utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby muzyka jej Zespołu nadal żyła. Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.

Koncertowy październik w Undergroundzie zakończy się w ostatni czwartek miesiąca występem zespołu Chłopcy Kontra Basia. To ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata. Teksty liderki – Basi Derlak nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych.

Skrócony harmonogram:

06.10.2019, 20.00, bilety 20/30 zł – Fertile Hump + The Louders

09.10.2019, 20.00, wstęp 10 zł – Pokazucha. Na gruzińskich zasadach. Spotkanie ze Stasią Budzisz

10.10.2019, 20.00, wstęp wolny – Patryk Mateja. Koncert Autorski

12.10.2019, 20.00, bilety 25/35 zł – Dziady Kazimierskie

17.10.2019, 20.00, bilety 30/40 zł – Paweł Palcowski Quartet

24.10.2019, 20.00, bilety 30/40 zł – Ukeje – Moje Boskie Bueno

31.10.2019, 20.00, bilety 30/40 zł – Chłopcy Kontra Basia

Bilety na Undergroundowe koncerty możecie kupić w lokalu (od 17.00) lub online na stronie GoOut.

Szczegóły wszystkich wydarzeń: https://www.facebook.com/pg/UndergroundPubRzeszow/events/

- REKLAMA -