ZAGINIONY ŚWIAT – Dinozaury wracają do Teatru Maska!

- REKLAMA -
Zaginiony Świat na motywach powieści Arthura Conana Doyle’a w reżyseria Grzegorza Gracasa wchodzi do repertuaru Teatru Maska w Rzeszowie już w niedzielę 15.09 o godz. 16:30. Dotychczas miała miejsce jedynie premiera spektaklu podczas wiosennego festiwalu Maskarada.
Każdy dorosły wie, że największymi znawcami dinozaurów są dzieci. To one potrafią zasypać rozmówcę informacjami o niezliczonych gatunkach tych strasznych stworzeń, z łatwością wymawiając ich równie potworne nazwy, od których rodzicom język wiąże się w supły. A jednak kiedy ekscentryczny profesor Challenger ogłasza, że podczas swojej ostatniej podróży wpadł na trop żywych dinozaurów, i Instytut Zoologii organizuje ekspedycję badawczą, w zespole odkrywców nie ma miejsca dla dzieci. Natalia Malone – córka jednego z uczestników wyprawy – postanawia, że za nic w świecie nie przegapi możliwości spotkania oko w oko z dinozaurem.
Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

W spektaklu wykorzystywane są unikatowe elementy scenografii przygotowane w pracowni Teatru Maska w Rzeszowie, m.in. kilkumetrowej wielkości lalki dinozaurów, które wywołują niezapomniane wrażenia wśród widzów w każdym wieku. Mowa nie tylko o dzieciach uczęszczających do szkół podstawowych, ale także adeptach przedszkoli w starszych grupach. Niemniej, na spektaklu bawią się świetnie także dorośli widzowie.

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Grecas
scenografia, kostiumy i projekcje: Janek Głąb
ruch sceniczny: Madi Rostkowska
muzyka i udźwiękowienie: Tymek Witczak
asystent reżysera: Jadwiga Domka

__________________________________________
- REKLAMA -