Horeka Expo Rzeszów. Pierwszy Podkarpacki Szkolny Konkurs Kulinarny

G2A Arena, Horeka Expo
Materiał Organizatora
- REKLAMA -
Ruszyły zgłoszenia do I Podkarpackiego Szkolnego Konkursu Kulinarnego, organizowanego 16 i 17 października w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Potyczki uczniów szkół gastronomicznych odbędą się w ramach targów dla restauratorów i hotelarzy – Horeka Expo Rzeszów. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe i staż w prestiżowej restauracji.

 

Do walki o tytuł najlepszej drużyny „kucharzy-uczniów szkół gastronomicznych” na Podkarpaciu stanie dziesięć 2-osobowych zespołów, wybranych przez komisję z pośród nadesłanych zgłoszeń. Tematem konkursu są bliskie nam „Smaki Podkarpacia”. Drużyny będą miały 70 minut na przygotowanie dania głównego złożonego m.in. z ekologicznego kurczaka zagrodowego i regionalnych przysmaków: miodu, derenia i czosnku niedźwiedziego.

G2A Arena, Horeka Expo
Materiał Organizatora

W 7-osobowym składzie jury konkursu zasiądą cenieni szefowie kuchni i osoby głęboko związane z gastronomiczną branżą, min. Marcin Dudek – Executive Chef Hotel Best Western Q Kraków ****, mistrzowie kuchni z międzynarodowego stowarzyszenia Euro Toques, znany i ceniony na Podkarpaciu i nie tylko Marcin Purgacz – Ambasador Marki Podkarpackie Smaki oraz Kamil Tłuczek – Executive Chief w Grand Hotel Boutique **** wraz ze swoim zastępcą Piotrem Kuzdro, którzy jako jedyni z naszego regionu po raz kolejny zakwalifikowali się do finału najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego dla profesjonalnych szefów kuchni „Kulinarny Puchar Polski”.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe oraz staż w prestiżowej restauracji pod okiem szefa kuchni. Organizator konkursu czeka na zgłoszenia szkół do 6 października 2019 r. Regulamin i formularz zgłoszenia znajdują się na stronie: Horeka Expo Rzeszów

Wejście na targi jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji: https://bit.ly/2XHZZHI W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich restauratorów, hotelarzy, uczniów szkół gastronomicznych i hotelarskich wraz z nauczycielami oraz wszystkich zainteresowanych branżą kulinarną.

W programie m.in:

• Prezentacje produktów i usług z branży gastronomicznej i hotelarskiej

• Livecooking

• Pokazy kulinarne i barmańskie wraz z degustacją

• Szkolenia z marketingu i sprzedaży

• Konferencja dla hotelarzy

Więcej informacji:

Strona: https://g2aarena.pl/wydarzenie/horeka/

FB : www.facebook.com/horekaexporzeszow

Instagram: https://www.instagram.com/horeka_expo_rzeszow/

Kontakt: Jadwiga Deręgowska Specjalista ds. Marketingu i PR Tel. 723 990 557 e-mail: jadwiga.deregowska@cwkoperator.pl

Edyta Rzewuska Rzecznik prasowy Tel: 660 573 337 e-mail: edyta.rzewuska@cwkoperator.pl

- REKLAMA -