Dr Ewa Leniart i prof. Czesław Kłak przeprowadzili kolejną lekcje w Podkarpackiej Szkole Wolności i Tolerancji

Podkarpacka Szkoła Wolności i Tolerancji
Fot. Łukasz Kotulak
- REKLAMA -
W dniu 10 września 2019 r. o godz. 13.30 w sali 562 Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyły się kolejne zajęcia w ramach Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji.

Temat zajęć: „Agresja – źródła, przyczyny i przejawy we współczesnym świecie”. Spotkanie rozpoczęło się wykładem wprowadzającym pt. „Agresja w ujęciu kryminologicznym”, który przeprowadzi prof. dr hab. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu. Następnie odbyła się dyskusja z młodzieżą, którą poprowadziła dr Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie LO w Tyczynie, którzy myślą o pracy w służbach państwowych, takich jak policja, prokuratura, straż graniczna.

Wojewoda dr Ewa Leniart ogłosiła konkurs na dla szkół ponadpodstawowych. Do wyboru będzie kilka tematów, czas na złożenie pracy będzie do końca września br. Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace i przyzna nagrody. Szczegóły mają być przesłane do dyrekcji szkół – -Chciałabym Was zachęcić byście wykazali się i podjęli trud przygotowania pracy. Tematy będą związane z kwestiami bezpieczeństwa, zagrożeniami współczesnymi, będą to tematy bieżące. Mogą być przydatne w profilu Waszej obecnej edukacji – powiedziała dr Ewa Leniart.

 

-Kolejne spotkanie odbędzie się 3 października o godzinie 10.00 – ogłosił na zakończenie prof. Czesław Kłak.

 

- REKLAMA -