Inauguracja Extraliga Rzeszów

- REKLAMA -

W środę 11 września 2019 roku na orliku w Boguchwale zainauguruje kolejny sezon piłkarskiej ligi szóstek Extraliga.pl. W rzeszowskich rozgrywkach w wyższej klasie rozgrywkowej zagra 9 zespołów natomiast do 1 ligi akces zgłosiło 4 zespoły. Mecze będą rozgrywane w każdą środę (do połowy listopada) w Boguchwale  od godzinny 17.30-22.00 .

Więcej informacji o rozgrywkach, relacje z meczów, po meczowe wywiady, galerię zdjęć na stronach www.facebook.com/ExtraligaRzeszow , www.rzeszow.extraliga.pl

Z wybranych kolejek relacje video live przeprowadzi Podkarpacie Live TV.

O kilka zdań przed rozpoczęciem nowego sezonu Extraligi Rzeszów 2019/20 poprosiliśmy koordynatora tych rozgrywek Daniela Moskala :

Od tego sezonu głównym dyrektorem Extraliga.pl został doświadczony zawodnik z przeszłością ekstraklasową Marcin Krzywicki i od razu wdrążył kilka ciekawych pomysłów które będą odkrywane w trakcie trwania sezonu ale już mogę zdradzić że w sezon w Rzeszowie będzie podzielony na dwie osobne rundy teraz jesienna oraz od marca 2020 wiosenna tym samym dwa zespoły udadzą się na Mistrzostwa Polski a triumfator uda się na Ligę Mistrzów piłkarskich szóstek. Co do naszych rzeszowskich rozgrywek faworytem zapewne jest broniąca tytułu Tęcza Rzeszów oraz zagrozić jej będą chcieli beniaminkowie FC Promil Krasne oraz Projekt Lady Chmielnik. W 1 lidze to gra bardziej amatorsko-rekreacyjna gdzie każda drużyna może okazać się najlepszą po 9 kolejkach a będzie tam decydować dyspozycja dnia a szczególnie liczba zawodników na meczu. Tym samym w naszych rozgrywkach może zagrać każda drużyna złożona z pracowników firmy , kolegów z osiedla , czy nawet drużyna z FB .

 

W 1 kolejce 11 września 2019 (środa) – orlik Boguchwała ul. Kolejowa 15 B zmierzą się :

Extraliga

godz.19.00 DRUK Pingwinek Rzeszów – FC Promil Krasne

Mecz 4 drużyny poprzedniego sezonu z drużyną z Krasnego która przystępuje do naszych rozgrywek z zamiarem detronizacji Tęczy . Czy już pierwszy ich mecz zweryfikuje ich cele ? My stawiamy   że jednak Karol Skuba i spółka “wejście” będzia mieli  za 3 punkty .

godz.19.45  Jedlicka Manufaktura Mebli Jedlicze – Tęcza Rzeszów

Hit kolejki gdzie zagrają dwie najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu mistrz Tęcza z w-ce mistrzem Jedlicką Manufakturą Mebli. Poprzednie ich mecze w tamtym sezonie bezapelacyjnie dla teamu Rafała Pańczaka jak będzie tym razem ? Czy drużynę  Mateusza Gorzynika stać na urwanie punktów ? Liczymy na wyrównany i zacięty bój ale stawiamy na mistrza Rzeszowa Extraliga.pl

godz.20.30 PV System Rzeszów – Projekt Lady Chmielnik 

Beniaminek , który zajął drugie miejsce w tamtym sezonie w 1 lidze na inauguracje zmierzy się z drużyną z Chmielnika w której grać będą zawodnicy mistrza futsalowej Extraligi Rzeszów  drużyny wySTRUGani Tyczyn . Który z kapitanów drużyn okaże się lepszym w mobilizacji drużyny ? Która drużyna zdobędzie pierwsze trzy punkty w extraligowej tabeli ? My stawiamy że to jednak Dominik Murias będzie w lepszym humorze niż Jacek Głuszek tym samym to “projekt dziewczyn” będzie miał zdobycz punktową.

godz.21.15 KS Beerlovers Rzeszów – Emeryci Rzeszów

Na koniec środowego zmagania extraligowego zmierzą się drużyny z 3 miejsc poprzedniego sezonu z tym że “lubiący piwo” to uzyskali w 1 lidze ale  drużyna Dominika Karabanowskiego jednak ma za sobą udział w Mistrzostwach Polski Zdobywców Pucharu Extraliga.pl 2019 gdzie oprócz ciekawej przygody i wspomnień przywiozła też zdobycz punktową . Natomiast Emeryci- Kamila Kazimierowicza to drużyna która gra już ze sobą parę dobrych lat i są bardzo zgraną ekipą . Czeka nas ciekawy mecz w którym stawiamy na ….remis .

1 liga Extraliga

godz.17.30 SC Drabinianka Rzeszów – Start Borek Stary Oldboys

W inauguracyjnym meczu sezonu Extraliga Rzeszów 2019 zagrają dwie najstarsze drużyny,  w obu większość zawodników to po 30-stce tak więc liczymy że przybędą w większym gronie rezerwowych aby przebieg meczu był cały czas na szybkim poziomie . Drużyna prezesa Borku Tomasza Patrzyka choć debiutuje w naszych rozgrywkach i ma za rywala weterana naszych rozgrywek team Sylwestra Starosolskiego wcale nie stoi na straconej pozycji . Kto wygra ? Ciężko wytypować bo tak jak mówi koordynator w 1 lidze może być każdy wynik w szczególności na początku gdzie jeszcze nie są znane całe kadry zespołowe .

godz.18 15 FC Rzeszów – Szarotka Rzeszów

Drużyna Sławomira Lasoty powraca pod zmienioną nazwą do naszych rozgrywek (wcześniej Real Rzeszów) i za rywala ma .. drużynę, która miała grać w Extralidze bo wywalczyła awans. lecz Szarotka nie wykazała chęci w niej gry uważając że kadrowo nie podoła i woli pozostać w niższej klasie rozgrywkowej . Tak więc na papierze to goście są faworytami tym bardziej że się wzmocnili czołowymi zawodnikami z CWT . Jednak jesteśmy ciekawi co zaprezentuje FC Rzeszów ( w ostatnim ich sezonie drużyna notowała same wysokie porażki aż się rozpadła).

Patronami Extraliga Rzeszów są :

Dekor Prestige , KOBI Ligth , PV System Fotowoltaika Rzeszów , Labu Med 

 

 

 

- REKLAMA -