Rzeszów efektownie uczcił 8. Narodowe Czytanie

Fot. Łukasz Kotulak
- REKLAMA -
Za nami 8. edycja Narodowego Czytania. Rzeszowianie mieli okazje wziąć udział we wspólnym czytaniu “Katarynki”.

Pierwsze spotkanie z książką zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 4, w której mieści się siedziba biblioteki, wraz z gośćmi specjalnymi m.in. w osobach Wojewody Podkarpackiej Ewy Leniart i niewidomej dziewczynki odczytali fragmenty noweli Bolesława Prusa. Wydarzeniu towarzyszyła nietypowa oprawa w postaci rekwizytów: katarynki, aktorów ubranych w stroje z epoki, książek i bibelotów oraz wozu strażackiego.

 

Druga odsłona 8. Narodowego Czytania odbyła się w Parku Jedności Polonii z Macierzą w godz. 15:00 – 18:00. Imprezę uzupełniał piknik rodzinny z nagrodami.

Zaproszeni goście czytali wybrane fragmenty 8. Nowel Polskich. W czytaniu udział wziąć mógł każdy. Wydarzeniu towarzyszył Piknik Rodzinny, na którym zorganizowano akcję nawiązującą bezpośrednio do tematyki utworów – w rozmieszczonych w Parku Jedności Polonii z Macierzą „Przestrzeniach” uczestnicy odnajdywali atrakcje, które obrazowały treść lektur. Dodatkowo, dla chętnych umożliwiono otrzymanie pamiątkowego dyplomu z pieczęcią od Prezydenta RP, warunkiem było odwiedzenie wszystkich stref.

- REKLAMA -