W sobotę utrudnienia w rejonie lotniska w Jasionce

- REKLAMA -

W sobotę na terenie Portu Lotniczego w Jasionce odbędą się pokazy lotnicze. W związku ze spodziewaną dużą liczbą widzów, których część przyjedzie własnym środkiem transportu, w rejonie lotniska mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Dla widzów, którzy na pokazy wybiorą się samochodami, organizatorzy przygotowali parkingi. Policjanci apelują o pozostawianie samochodów w miejscach do tego przeznaczonych lub skorzystania ze środków komunikacji publicznej.

W sobotę w godzinach od 9 do 21.30 na terenie Portu Lotniczego w Jasionce, odbędą się Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Impreza przyciągnie wielu chętnych do udziału w pokazach. W związku z tym w rejonie lotniska oraz dróg przyległych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Dla widzów, którzy na pokazy wybiorą się samochodami, organizatorzy przygotowali parkingi. Jeden parking płatny usytuowany będzie przy drodze wojewódzkiej nr 878 (dawna DK 19) po prawej stronie, jadąc z kierunku Rzeszowa, za stacją paliw Lotos. Drugi bezpłatny zlokalizowany zostanie na terenie giełdy samochodowej w Rzeszowie. Z tego parkingu, na teren pokazów kursować będzie specjalna linia autobusowa L2. Dojazdy od parkingów zostaną oznakowane przez organizatorów. Nad płynnością ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierujących, aby bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych organizatora i policjantów, korzystać tylko z wyznaczonych parkingów lub na miejsce przyjechać środkami komunikacji publicznej. Kierujący, którzy zaparkują samochody w miejscach niedozwolonych, muszą liczyć się z konsekwencjami. Samochody zaparkowane w sposób utrudniający ruch lub stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa, będą odholowywane.

- REKLAMA -