Zaproszenie na charytatywny koncert na Retyradzie w Rudnej Małej

Retyrada Rudna Mała
Retyrada Rudna Mała
- REKLAMA -
Romantyczne utwory usłyszymy podczas Koncertu Nocy Letniej, który odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 18:00 na Retyradzie w Rudnej Małej.

Wydarzenie to nawiązuje po części do słynnego „Snu Nocy Letniej” Williama Szekspira. Tam akcja rozgrywała się w Noc Świętojańską, czyli rozpoczęcie lata.

U Nas będzie to sama końcówka wakacji. Chcemy pokazać wszystko to, co w lecie jest najpiękniejsze, dlatego też miejsce jest nieprzypadkowe – mówi Patrycja Chmiel.

Retyrada Rudna Mała
Retyrada Rudna Mała

Retyrada – jej historyczna nazwa wywodzi się z XVIII w. Tak to miejsce w Rudnej Małej nazwała je tak żona Jana Kazimierza Lubomirskiego – Urszula. To właśnie tu, w Rudnej Małej w 1740 roku powstała letnia rezydencja, składające się z pałacyku i parku. Obiekty były pierwszą tego rodzaju kompozycją w Polsce, wzorowaną na ogrodach włoskich. Nieopodal znajduje się Złoty Pałac.

– Klimat tego miejsca pozwolił m.in. na uzyskanie honorowego Patronatu Fundacji Książąt Lubomirskich – dodaje P. Chmiel.

Podczas wieczoru publiczność będzie mogła usłyszeć romantyczne utwory w wykonaniu wokalistek i wokalistów związanych nie tylko z Rzeszowem, ale również z Podkarpaciem.

– Kończą się wakacje, dlatego też warto przemyśleć, ile pieniędzy wydaliśmy. Może na sam koniec warto zrobić coś dobrego i pomóc innym, potrzebującym osobom. Nasz koncert, koncert Nocy Letniej jest charytatywny, a wszelkie datki zostaną przekazane na podopiecznych fundacji Iskierka, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Darowizna wynosi 20 zł, ale to zależy od człowieka, ile będzie w stanie przeznaczyć – podkreśla Patrycja Chmiel.

- REKLAMA -