Rzeszów. Mężczyzna wszedł do drzewa i podpalił się?

platan
Fot. Łukasz Kotulak
- REKLAMA -
Pożar starego platana przy ul. Zamkowej w Rzeszowie. Z relacji osób postronnych wynika, że starszy mężczyzna wszedł do drzewa i podpalił się. Obecne na miejscu straż pożarna dogasza drzewo.

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego zdarzenia, które miało miejsce dziś około 21.00 w… starym platanie przy ul. Zamkowej w Rzeszowie. Zabytkowe drzewo rośnie na skwerze na przeciwko NFZ. W drzewie jest naturalne pękniecie oraz pusta przestrzeń, w której bez problemów może zmieścić się człowiek. 

Wg relacji świadków zdarzenia do środka drzewa wszedł mężczyzna i podpalił się. Na początku naszego filmu widać, jak strażak wyciąga z pnia drzewa zwitki szmat.

Z relacji naszego innego świadka wynika, że około 21.30 na miejsce przyjechała karetka. Ratownicy wyprowadzili z drzewa jeszcze przytomnego starszego mężczyznę.

[Aktualizacja 22.45]

Pierwsze informacje w tej sprawie otrzymaliśmy od Waldemara Ruszela – naszego dziennikarza obywatelskiego, który przejeżdżał rzeszowską rikszą ws pobliżu miejsca zdarzenia. Waldemar zarejestrował pierwszy film pokazujący miejsce zdarzenia.

 

Kolejny film z dalszej części akcji Straży Pożarnej zarejestrował Łukasz Kotulak. Na filmie widzimy między innymi jak strażacy wyciągają z drzewa nadpalone szmaty, sprawdzają czy drzewo jest dogaszone, następnie szukają ujęcia wody, aby skierować do drzewa wodę pod odpowiednim ciśnieniem. Nasz reporter był na miejscu gdy akcja ratunkowa nieumundurowanych policjantów już się zakończyła, a karetka zawiozła desperata do szpitala.

[Aktualizacja godz. 23.05]

Po godz. 21 policjanci z KMP w Rzeszowie (nieumundurowany patrol) na ul. Zamkowej w Rzeszowie zauważyli ogień. Okazało się, że w płomieniach znajduje się człowiek. Ugasili ogień, wezwali straż pożarną i pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala. Ustalana jest jego tożsamość – poinformował nas dyżurny KWP w Rzeszowie.

 

[Aktualizacja godz. 00.15]

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, prawdopodobnie podjęło z Rzeszowa 1 osobę. Kurs na Siemianowice Śląskie – krajowe centrum leczenia oparzeń.

- REKLAMA -