Powstanie nowego klubu żużlowego

Wikipedia
- REKLAMA -
Nadzieje na powrót speedwaya do Rzeszowa wydają się coraz bardziej realne. Nazwa nowego klubu to będzie najprawdopodobniej RTŻ Rzeszów.

Na razie razie działacze będą musieli zarejestrować go w formie stowarzyszenia i pozbierać pieniądze od miasta i sponsorów. Żeby myśleć o realnych szansach trzeba na to uzbierać około miliona złotych.

Powstanie nowego klubu było nieuniknione i potrzebne, ponieważ przy ZKS Stal jest to niemożliwe. Przypomnijmy że poprzedni klub ma ogromne długi. Całość środków jakie uda się uzbierać natychmiast są zabierane przez komornika. Miasto obiecało wsparcie finansowe oraz udostępnienie toru, gdzie zawodnicy będą mogli trenować.

Klub szuka wsparcia także sponsorów prywatnych. Taką pomoc obiecała min. Pani Marta Półtorak, prezes Marmy Rzeszów. Ta informacja jest o tyle ciekawa, ponieważ inwestuje ona już mocno pieniądze w żużlowy klub w Krośnie. Powiedziała ona jednak, że obieca wparcie finansowe, a nie wykładanie całej puli pieniędzy, jak w poprzednich latach, kiedy Stal Rzeszów święciła triumfy w PGE Ekstralidze. Niemniej może się to wydawać o tyle ciekawą informacją, gdyż jak mogą pamiętać kibice rzeszowskiego żużla, kibice i zawodnicy ją kochali za występy i osiągnięcia. Jednak wieczne konflikty i tarcia doprowadziły do wycofania się finansowania przez panią Martę Półtorak klubu, co skończyło się spadkiem do 1 ligi, bo o dalszych porażkach chyba nie warto wspominać. Więc po co miałaby się angażować po raz drugi w ten sam projekt ? Trudno powiedzieć.

- REKLAMA -