Od 21 sierpnia płatne parkowanie przy lotnisku w Jasionce

lotnisko w Jasionce
Fot. airport-lotnisko.rzeszow.pl
- REKLAMA -
Niebawem skończy się darmowe parkowanie przy lotnisku w Jasionce. Od 21 sierpnia zaczną obowiązywać opłaty za parkowanie przy terminalu. Opłaty wprowadzono, aby ukrócić problem zajmowania miejsc przez osoby niekorzystające z lotniska.

Płatny parking podzielony będzie na dwie strefy. Parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1) zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Parking długoterminowy niestrzeżony (P2) zlokalizowany od strony zachodniej terminala pasażerskiego.

Liczba miejsc parkingowych: Parking P1 – 560. Parking P2 – 297.

Przed wjazdem na parking kamera zarejestruje numer rejestracyjny samochodu. Automat wyda bilet. Na tej podstawie przy wyjeździe naliczona zostanie opłata. Za godzinę parkowania na parkinu krótkoterminowym (P1) trzeba będzie zapłacić 7 zł, za dwie – 14 zł, za trzy – 21 zł, za cztery – 27 zł. Doba będzie liczona od 5 godziny i będzie kosztowała 39 zł. Za każdy kolejny dzień zapłacimy 15 zł.

Parking długoterminowy (P2) służy do pozostawiania pojazdów na co najmniej 8 dni, za które trzeba będzie zapłacić 69 zł. Za 15 dni – 129 zł, od 16 do 21 dni – 179 zł. Za każdy kolejny dzień będzie pobierana opłata w wysokości 10 zł.

Operator parkingu wprowadził w strefę “Kiss&Fly”, gdzie przez 10 minut zaparkujemy za darmo. Ma to wystarczyć na pożegnanie się z bliskimi. Należy uważać, aby nie pomylić parkingów, bo za samo wjechanie na parking długoterminowy (P2) zostaniemy obciążeni opłatą jak za 8 dni.

Będą również inne opłaty dodatkowe. Za wystawienie bilety zastępczego – 25 zł, za dobę postoju odholowanego pojazdu – 50 zł, za naruszenie regulaminu parkingu – 200 zł, ryczałtowa za brak biletu połączony z brakiem możliwości weryfikacji czasu parkowania pojazdu – 300 zł, za odholowanie pojazdu – 500 zł, za nielegalną działalność na parkingu – 5000 zł.

Operatorem parkingu w Jasionce będzie firma APCOA. Dodatkowe informacje dotyczące parkingu są dostępne również za pośrednictwem infolinii lotniskowej codziennie od 8:00 do 20:00 pod nowym numerem telefonu: 17 71 70 800 lub na stronie http://www.rzeszowairport.pl/

- REKLAMA -