Paweł Poncyliusz zastąpi Tadeusza Ferenca na liście PO-KO!

- REKLAMA -
To już pewne! Tadeusz Ferenc zostaje na stanowisku Prezydenta Rzeszowa! Zarząd PO poinformował, że Paweł Poncyliusz będzie „jedynką” listy w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

Tadeusz Ferenc ogłosił niedawno, że do ratusza przychodzą różne “pielgrzymki” osób zatroskanych o Rzeszów. Była też manifestacja i list otwarty wzywający Ferenca do pozostania na stanowisku Prezydenta Rzeszowa (pisaliśmy o tym TUTAJ). Te wszystkie zabiegi sprawiły, że Tadeusz Ferenc zastanawiał się czy aby nie zrezygnować z kandydowania do sejmu. Wstępną decyzje w sprawie swojego kandydowania do sejmu ogłosił podczas niedawnej konferencji prasowej z udziałem Zdzisława Gawlika. Ostateczną decyzje w tej sprawie Ferenc miał ogłosić w piątek, 16 sierpnia, podczas spotkania z Grzegorzem Schetyną.

Wczoraj na lotnisku w Rzeszowie poseł Zdzisław Gawlik mówił, że o listy jest spokojny. Tymczasem dziś dowiadujemy się, że Tadeusza Ferenca zastąpi Paweł Poncyliusz.

W PiS zdziwienie. Jedynka PiS w Rzeszowie – Krzysztof Sobolewski, wyraża troskę o Tadeusza Ferenca.

 

Paweł Poncyliusz to były wiceminister gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w 2011 r. przewodniczący klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.

- REKLAMA -