Nie przenoście nam Ferenca do Warszawy!

nie przenoscie nam Ferenca do Warszawy
Fot. Czytelnik Kurier Rzeszowski
- REKLAMA -
Nie przenoście nam Ferenca do Warszawy. Rzeszów potrzebuje Ferenca. Ferenc w Rzeszowie!!! Pod takimi hasłami, dziś o godz. 10:00 przed teatrem im. Wandy Siemaszkowiej w Rzeszowie rozpoczęła się manifestacja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa oraz mieszkańców Rzeszowa.

 

nie przenoscie nam Ferenca do Warszawy
Fot. Czytelnik Kurier Rzeszowski

Uczestnicy pikiety odczytali apel do szefa PO – KO Grzegorza Schetyny, następnie przeszli pod siedzibę oddziału PO w Rzeszowie. Gdzie ponownie odczytano apel do przewodniczącego PO-KO Grzegorza Schetyny w sprawie nie zabierania dobrego gospodarza prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca do Warszawy i napędzania wyborczej lokomotywy PO-KO kosztem mieszkańców Rzeszowa.

 

[AKTUALIZACJA]

Publikujemy pełna treść listu-apelu mieszkańców Rzeszowa do Grzegorza Schetyny.

Pan
Grzegorz Schetyna
przewodniczący
platformy obywatelskiej

Z wielkim niedowierzaniem i zarazem niepokojem przyjęliśmy informację o zabiegach Platformy Obywatelskiej – zwłaszcza Pana Przewodniczącego – o pozyskanie na własną listę wyborczą prezydenta naszego miasta, Tadeusza Ferenca. Tak się nie godzi! Rozumiemy, że poszukuje Pan lokomotywy wyborczej dla swojej partii, ale nie kosztem Rzeszowa i jego mieszkańców. Przecież mieliście kilkanaście lat na wykreowanie na Podkarpaciu swojej postaci politycznej formatu przynajmniej zbliżonego do prezydenta, bo równego raczej nie sposób.

Jeżeli macie choć trochę szacunku dla rzeszowian, to powinniście zrezygnować z tego niecnego dla nas zamysłu. Przecież jego realizacja odbyłaby się bez wątpienia z ogromną dla nas i miasta szkodą. Prezydent Tadeusz Ferenc ma jeszcze w Rzeszowie trochę ze swoich wizji do zrealizowania. Zatem dajcie mu święty spokój i nie spychajcie jego gospodarskich talentów do pozycji poselskiego fotela z niewiele znaczącym głosem. On jest potrzebny tu, wśród swoich mieszkańców, którzy bezustannie darzą go ogromnym zaufaniem, uznaniem i należnym szacunkiem.

Mieszkańcy Rzeszowa
Rzeszów, 2019.08.12

Już od dawna krążyły plotki, że PO usilnie zabiega o pozyskanie Prezydenta Ferenca na lokomotywę wyborczą, on ma w mieście 70% poparcia. Wszyscy go znają, zawsze go popierają w wyborach prezydenckich, to teraz pewnie też by go poparli.  Te zabiegi PO były uzasadnione, ja ich rozumiem ze względów pragmatycznych. Ale dla Rzeszowa to by oznaczało, że komisarz z PiS miałby duże problemy z realizacja, z kontynuacją projektów zapoczątkowanych przez prezydenta Ferenca i stąd wynikały nasze obawy, dlatego protestujemy przed biurem PO – mówi nam Roman Małek – jeden z inicjatorów protestu.

 

Komisarz z PiS nie ma wizji

Komisarz by zniszczył to co jest jeszcze do zrobienia. Bo Komisarz by nie przyszedł w postaci ani Marka Ustrobińskiego, czy Konrada Fijołka.  Plotki krążyły, że komisarzem będzie wojewoda Ewa Leniart. – Pani Wojewoda nie byłaby w stanie kontynuować wizji Ferenca. Nie zauważyłem, aby pojawiła się jej wizja rozwoju Rzeszowa – dodaje Roman Małek. Na pytanie o wizję przebiegu obwodnicy południowej zaprezentowaną przez wojewodę Ewy Leniart, pan Roman odpowiedział: spór o obwodnice to spór dla sporu, spór polityczny. To nie jest wizja rozwoju Rzeszowa. To za mało.

 

Ferenc na razie nadal startuje do sejmu

Tadeusz Ferenc miał dziś przekazać oficjalnie jaką decyzję podjął w sprawie startu w jesiennych wyborach do Sejmu. Na zwołanej na prośbę dziennikarzy konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Tadeusza Ferenca i posła PO Zdzisława Gawlika dowiedzieliśmy się, że ostateczna decyzja zapadnie do najbliższego piątku tj. 16 sierpnia.

 

(Luk), (ŁK)

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ