Jutro otwarcie Przestrzeni Kwadratowej

fot. Bartłomiej Gancarczyk
- REKLAMA -
Zakończyły się prace budowlano-instalacyjne przy “Przestrzeni Kwadratowej dla Rzeszowa”. Jutro dobędzie się uroczyste otwarcie obiektu.

Jest nam miło poinformować że projekt pn. „Przestrzeń” autorstwa Jakuba Szczęsnego został wybudowany w Rzeszowie! Instalacja artystyczna sfinansowana z programu Lechstarter jest już gotowa i czeka na finalny odbiór architektoniczno-inwestorski, który odbędzie się we wtorek 13 sierpnia 2019 r. o godzinie 12:30 – poinformowała nas Ilona Dusza-Kowalska z Fundacji Rzeszowskiej.

Fundacja Rzeszowska administratorem obiektu
fot. Bartłomiej Gancarczyk

Przestrzeń jest częścią nowego, publicznego, otwartego i ogólnodostępnego miejsca na mapie kultury Rzeszowa nazwanego „Kwadratem Kultury”. Znajduje się ono przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy.

Aktualnie jest opracowywany harmonogram wydarzeń kulturalnych. Pierwsze duże wydarzenie, które będzie jednocześnie inauguracją otwarcia „Kwadratu Kultury” dla mieszkańców odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. Wtedy też Kwadrat Kultury zabłyśnie w pełnej krasie. Kwadrat Kultury został stworzony z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie. Jego misją jest tworzenie przestrzeni kultury i relaksu, tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów – mówi Ilona Dusza-Kowalska.

Organizacje oraz osoby zainteresowane wykorzystywaniem Kwadratu Kultury w swoich działaniach i włączeniem się we współtworzenie jego Programu Wydarzeń Kulturalnych proszone są o kontakt z administratorem – Fundacją Rzeszowską poprzez e-mail: fundacja@rzeszowska.org.pl. Działalność Kwadratu Kultury jest objęta całkowitym zakazem prowadzenia usług komercyjnych.

Warto przypomnieć, że miejsce jakim jest Kwadrat Kultury wraz z artystyczną instalacją plenerową Przestrzeń Kwadratowa, powstało w wyniku zwycięstwa Rzeszowa w ogólnopolskim głosowaniu w ramach IV edycji Programu Lechstarter, dzięki przychylności władz miasta, ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i ciężkiej pracy zespołu Fundacji Rzeszowskiej.

Szczegółowe informacje na temat Kwadratu Kultury oraz Program Wydarzeń Kulturalnych są dostępne na stronie www.kwadrat.rzeszowska.org.pl oraz na https://www.facebook.com/fundacjarzeszowska/

Inicjatywa „Przestrzeń Kwadratowa dla Rzeszowa” jest realizowana przez Fundację Rzeszowską i wspierana przez Miasto Rzeszów w ramach programu wspierania zmian prospołecznych prowadzonych pod hasłem Lechstarter oraz dofinansowana ze środków Kampanii Piwowarskiej S.A. (właściciela marki Lech) w ramach 4. edycji Programu Lechstarter.

- REKLAMA -