#InfoUrząd: „Stop Manipulacji, nie kupuj na prezentacji!” oraz warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego

stop manipulacji
Materiał organizatora
- REKLAMA -
Stowarzyszenie MANKO zaprasza przedstawicieli rzeszowskich środowisk senioralnych do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących manipulacji sprzedażowych oraz warsztatach dziennikarstwa obywatelskiego.

Warsztaty odbędą się 19 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) w rzeszowskim Ratuszu (Rynek 1, sala nr 14).

Początek warsztatów: godz. 12.00.

Spotkania organizowane są w ramach kampanii ogólnopolskiej. Stowarzyszenie Manko, Polska Unia Seniorów wraz z Fundacją Aktywizacji Seniorów Teraz stworzyły kampanię społeczną „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, której głównym celem jest opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechniania wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeżenia przed manipulacją sprzedażową.

W ramach kampanii zostaną przeprowadzone warsztaty, w których zostało przeszkolonych już ponad 3500 osób. Głównym założeniem tych spotkań są działania prewencyjne i uświadamiające ryzyko, jakie niesie ze sobą dokonywanie zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji przez konsumentów. Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy również udzielą indywidualnych porad i konsultacji uczestnikom spotkań z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa handlowego. Podczas spotkań uczestnicy otrzymają również materiały informacyjne dotyczące kampanii oraz zaprezentowane zostaną spoty telewizyjne i radiowe, które ostrzegają przez manipulacją sprzedażową.

Program warsztatów dziennikarstwa obywatelskiego:

– misja i sens istnienia lokalnego medium obywatelskiego/seniorskiego (gazeta, portal),

– metody tworzenia artykułów w gazecie obywatelskiej,

– komunikacja rad seniorów z otoczeniem lokalnym (społecznością, samorządem, organizacjami),

– promocja w mediach, PR działań organizacji seniorskich,

– budowanie  i zarządzanie zespołem redakcji medium obywatelskiego.

 

Źródło: rzeszow.pl

- REKLAMA -