Efektowny powrót Resovii do domu! Pewna wygrana z Pruszkowem

Stadion Resovii
Za nami efektowny powrót Resovii do domu! Na własnym stadionie piłkarze Apklan Resovii rozgromili Znicz Pruszków 3:0! Bramki strzelili Dawid Kubowicz, Serhii Krykun i Grzegorz Płatek.

Składy:

Apklan Resovia: Wojciech Daniel, Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec, Kamil, Radulj, Serhii Krykun, Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Daniel Świderski, Szymon Feret

Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki, Patryk CZarnowski, Robert Obst, Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Karol Noiszewski, Dariusz Zjawiński, Paweł Moskwik, Peter Drobńak, Martin Baran, Marcin Rackiewicz

Przed meczem odbyło się pożegnanie Marcina Pietryki. Otrzymał on podziękowania, kwiaty, grawerkę oraz liczne brawa. Na meczu byli obecni także min. pani wojewodzina Ewa Leniart oraz Konrad Fijołek, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Pierwszą część spotkania gospodarze zaczęli bardziej zdecydowanie. Do 25 minuty oddali na bramkę znacznie więcej celnych strzałów i stworzyli znacznie więcej okazji do zdobycia bramek. Okazji jednak nie wykorzystali min. Dawid Kubowicz czy Serhii Krykun.

W 32 minucie goście mieli pierwszą poważną sytuację ze wrzutki po rzucie wolnym. Zakończył się on jednak nieudana akcją. Nieustanny ciąg na bramkę gospodarzy przyniósł w 34 minucie oczekiwany rezultat. Bramkę zdobył na 1:0 Dawid Kubowicz.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Resovii.

64 minuta: nieudana akcja pod bramką Znicza, błąd popełnił Daniel Świderski
67 minuta: zmiana w Resovii: za Radulja wchodzi Płatek
70 minuta: zmiana w Pruszkowie, za Rackiewicza wchodzi Faliszewski
72 minuta: czas na uzupełnienie płynów
74 minuta: nieudana kontra Resovii, pechowa wrzutka Grzegorza Płatka ze skrzydła
76 minuta: 2:0 dla Resovii, bramkę strzela Serhii Krykun

80 minuta: 3:0 dla Resovii, bramkę strzela Grzegorz Płatek

83 minuta: nieudany rzut wolny ze strony Znicza
83 minuta: kolejna zmiana w Resovii, za Świderskiego wchodzi Twardowski
90 minuta: nieudany rożny dla Resovii. Koniec meczu! Apklan Resovia wygrywa ze Zniczem Pruszków 3:0!