Dzisiaj o 17:00 zatrzymaj się w miejscu! – 75 rocznica Powstania Warszawskiego

- REKLAMA -

W siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godzinie 17 (godzina ”W”) – na terenie Rzeszowa zabrzmią syreny. Powstanie Warszawskie (1 sierpnia – 3 października 1944 r.) to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

Pamiętaj, aby przystanąć w miejscu na chwilę o 17:00 i uczcić w ten sposób pamięć o ludziach biorących udział w Powstaniu Warszawskim.


 

W Rzeszowie 1 sierpnia 2019 r. żołnierze Armii Krajowej wraz z księdzem Duszpasterzem Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK, prezydentem Miasta Rzeszowa, dowódcą 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają na uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 Program obchodów:
– godz. 16.30- wystawienie posterunków honorowych
– godz. 17.00- uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów
– syrena alarmowa
– podniesienie Flagi Państwowej na maszt
– odegranie Hymnu Państwowego
– przemówienia
– Apel Poległych
– składanie wieńców i wiązanek kwiatów *
– odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
– godz. 18:00 Msza Święta w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy.

Dodatkowo 1 sierpnia 2019 r. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na warsztaty edukacyjne poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego:

– warsztaty  edukacyjne
– konkurs historyczny z nagrodami
– warsztaty plastyczne
– prezentacja gier wydanych przez IPN

Wszystkie zajęcia odbędą się w budynku przy ul. Szopena 23 w godz. 10.30-14.00 i skierowane są dla dzieci i młodzieży od 7  roku życia. Warsztaty bezpłatne. Zapisy prowadzone pod numerem telefonu 17 86 06 054. Decyduje kolejność zgłoszeń.

GALERIA ZDJĘĆ Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO:
kliknij aby przejść dalej

- REKLAMA -