Spotkanie z rodzinami poległych na służbie policjantów w Komendzie Wojewódzkiej

źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/
źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/
- REKLAMA -

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie uczciła pamięć poległych na służbie policjantów, organizując uroczyste spotkanie z rodzinami poległych.

Rodziny funkcjonariuszy zostali zaproszeni z okazji Święta Policji, które w tym roku wypadało w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Z okazji Święta Policji i 100. rocznicy powstania Policji Państwowej nadinsp. Henryk Moskwa zaprosił rodziny poległych policjantów do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zastępcy Komendanata Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek i insp. Tadeusz Szymanek zapewnili zebranych, że policjanci nigdy nie zapomną o swoich kolegach, a ich rodziny mogą zawsze liczyć na pomoc z ich strony. Komendant przekazał dla rodzin środki pieniężne i upominki. W spotkaniu uczestniczył także Duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp.sztab. Józef Bąk.- podaje Komenda Wojewódzka Policji. 

Rodziny poległych na służbie policjantów wspierane są przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach, powołaną przez Komendanta Głównego Policji w 1997 roku.

Cel fundacji:

Fundacja niesie pomoc materialną wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Śmierć bliskiej osoby jest osobistą i materialną tragedią dla rodzin. Bywa tak, że pozbawione zostają one opieki, a często nawet jedynych żywicieli. 

W zorganizowanie spotkania i poczęstunku włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz asp. sztab. Grażyna Pieróg – Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. kontaktów z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. sztab. Mieczysław Klimek i st. asp. Krzysztof Filip.- informuje Komenda Wojewódzka Policji

- REKLAMA -