#InfoUrząd Nominacja generalska dla Komendanta Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadinsp. HenrykaMoskwy

źódło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl
źódło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl
- REKLAMA -

Prezydenta RP Andrzeja Duda wręczył nominację generalską nadinsp. Henryk Moskwa Komendanta Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.  Mianowanie na stopień nadinspektora Policji odbywało się podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Wczoraj, w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej, odbyły się Centralne Obchody Święta Policji w Warszawie. Podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda – postanowieniem z 24 lipca 2019 roku – mianował czterech oficerów Policji na stopnie generalskie. Wśród mianowanych na stopień nadinspektora Policji był insp. Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. – podaje Komenda Wojewódzka w Rzeszowie.

24 lipca to data święta polskiej Policji. 2019 rok jest jubileuszowym, ponieważ obchodzona jest setna rocznica powstania Policji Państwowej, której tradycje są nadal kontynuowane. Tegoroczne 100. obchodzone jest z udziałem najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy oraz ludzi, którzy codziennie służą pomocą polscy policjanci. Cała uroczystość odbywała się w Warszawie na Zamku Królewskim, a następnie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego.

Nadinspektor Henryk Moskwa urodził się w 1973 roku w Pruchniku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. We wrześniu 1992 r. rozpoczął służbę w Policji i naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po jej ukończeniu w 1996 r. trafił do pionu kryminalnego jarosławskiej komendy. Z tą jednostką związał swoje zawodowe życie. Najpierw pracował jako asystent i specjalista, potem zajmował stanowiska kierownicze. W latach 2009-2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, od 2015 r. zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu, a od stycznia 2016 r. Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu. W grudniu 2017 r. objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.- podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

- REKLAMA -