Czołowy producent folii stretch inwestuje w Dworzysku

Fot. Wojciech Tatara
- REKLAMA -
Firma Efekt Plus, największy producent folii stretch w Polsce i jeden z największych w Europie, planuje uruchomić pod koniec 2019 roku nową linię produkcyjną w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów Dworzysko. Będzie to już trzecia fabryka tej firmy w naszym regionie.

Zdecydowaliśmy się zainwestować w PNT „Rzeszów – Dworzysko” ponieważ dobrze układa nam się współpraca ze starostą powiatu rzeszowskiego Józefem Jodłowskim. Innymi czynnikami, jakie zdecydowały o wyborze tego miejsca, była niewielka odległość od pozostałych naszych oddziałów, dobre zabezpieczenie działki pod względem infrastrukturalnym, głównie w odpowiednią ilość energii elektrycznej. Trzecim aspektem jest innowacyjny profil naszej działalności –mówi Anna Radoń Cholewa dyrektor firmy Efekt Plus.

Ostatnio Efekt Plus nawiązał również współpracę z kontrahentami ze Szwecji i Norwegii. Spółka uczestniczy każdego roku w ważnych branżowych targach. W tym roku we wrześniu zaprasza na swoje stoisko na targach FachPack w Nürnberg w Niemczech.

Władze Powiatu Rzeszowskiego nie kryją zadowolenia z pozyskania nowego inwestora

Bardzo nas cieszy że firma o tak uznanej marce na rynku folii stretch zdecydowała się na inwestycję w PNT Rzeszow Dworzysko. Jako powiat stworzyliśmy tę strefę z myślą o takich inwestorach, którzy zapewnią miejsca pracy dla mieszkańców regionu – mówi Waldemar Pijar Koordynator PNT „Rzeszów-Dworzysko”

Fot. Wojciech Tatara

Hala, która powstanie na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” składać się będzie z części produkcyjno-magazynowej i administracyjnej. Firma planuje docelowo zamontować tam kilka instalacji produkcyjnych łącznie z jej nowatorskim produktem, który jest zastrzeżony znakiem patentowym. Proces produkcji ma być w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo w technologii produkcji wykorzystane zostaną nowoczesne systemy chłodzenia, oparte na ekologicznych rozwiązaniach, co pozwoli znacząco zmniejszyć zużycie prądu.

Otwarcie nowego zakładu wiąże się z zatrudnieniem nowych pracowników.

Zamierzamy zatrudnić zarówno pracowników produkcyjnych jak i administracyjnych. Będziemy szukać nie tylko specjalistów. Chcemy bowiem szkolić nową kadrę, więc każdego kto wyraża chęci do pracy zapraszamy do rekrutacji. Jeśli nic się nie zmieni, nabór pracowników powinien odbyć się pod koniec tego roku. Termin ten pokrywa się z końcem pierwszego etapu realizacji inwestycji. Nowi pracownicy przejdą szkolenie prowadzone m. in. przez dostawcę maszyny produkcyjnej i doświadczonych kolegów, którzy obecnie obsługują tego typu urządzenia w naszej spółce – mówi dyrektor Anna Radoń Cholewa.

folie stretch Rzeszów-Dworzysko
Fot. Wojciech Tatara

Firma Efekt Plus współpracuje również z ośrodkami akademickimi między innymi z Politechniką Rzeszowską, oraz ze światowymi laboratoriami producentów tworzyw sztucznych. Prowadzi dużo prac badawczo-rozwojowych, mając kilka własnych patentów, w tym jeden międzynarodowy, a wszystkie jej marki są zastrzeżone w urzędzie patentowym.

Folia stretch jest najtańszym i najbardziej skutecznym produktem, jeśli chodzi o zabezpieczanie towarów, czy to podczas ich magazynowania, składowania, czy transportu. Do tej pory nie wymyślono nic bardziej prostego w użyciu, równocześnie ekonomicznego w procesach owijania i zabezpieczania towarów. Folia stretch może podlegać recyklingowi i wielokrotnemu wykorzystaniu, nie wymaga zastosowania drogich urządzeń, jak w przypadku folii termokurczliwych, i może być wykorzystana zarówno do ręcznego jak i maszynowego owijania – wyjaśnia dyr. Anna Radoń Cholewa

W zakładzie mieszczącym się na terenie PNT „Rzeszów–Dworzysko produkowane będą wyroby przeznaczone do wszelkiego rodzaju firm i przedsiębiorstw zajmujących się konfekcjonowaniem i dystrybucją folii stretch, a także klientów finalnych wykorzystujących tę folię. Nowym produktem, będzie folia dla rolników na sianokiszonkę.

(Woj)

- REKLAMA -