Zespół “SPEED” – przeciwdziałanie przestępczości na drogach

źródło: https://pixabay.com
źródło: https://pixabay.com
- REKLAMA -

W ramach zwiększenia bezpieczeństwa na drogach Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, powołał zespół „SPEED”. Celem grupy jest przeciwdziałanie agresji na drogach i łapanie kierowców, którzy nadmiernie przekraczają dozwoloną prędkość, a także są organizatorami nielegalnych wyścigów samochodowych.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, w tym najszybsze radiowozy BMW wyposażone w wideorejestratory.

W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie. – podaje Komenda Wojewódzka Policji

Grupa przeszkolonych funkcjonariuszy, będzie działała głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodziło do łamania przepisów i kolizji. Będą to wszystkie drogi, od autostrad, po drogi lokalne. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na agresywne zachowania na drodze, niewłaściwe wyprzedzanie, zbyt szybką jazdę, a także inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych.  Głównym zadaniem policjantów jest monitorowanie i analizowanie nagrań zamieszczanych w sieci, które pokazują nieprawidłowe zachowania tzw „piratów drogowych”. Funkcjonariusze będą również zbierać informacje dotyczące organizowania nielegalnych wyścigów na drogach.

– Znamy te miejsca, bo tam najczęściej dochodzi do wypadków. Wskazują nam je też sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.-– podaje Komenda Wojewódzka Policji.

Grupa „SPEED” będzie miała do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt. Są to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive, czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

- REKLAMA -